• Tüm Kategoriler
  • İstanbul Tıp Kitabevleri Lippincott Resimli Açıklamalı Histoloji

   Fiyat:
   350,00 TL
   3

   Yirmibirinci yüzyıla girdiğimizde bu günlere kadar geçen sürede Histoloji ve Embriyoloji alanında oldukça önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Özelikle 1950’li yıllardan sonra Elektron Mikroskobun pratiğe kazandırılması, moleküler biyoloji teknikleri ile biyokimyasal ve genetik teknikler hücresel düzeyde pek çok bilginin keşfedilmesine sebep olmuştur. Bu gelişmeler eşliğinde Histoloji-Embriyoloji disiplininin eğitim alanında yenilikler ve özelikle soru kitaplarına ihtiyaç artmıştır. Bu amaçla bu alanda oldukça eksikliğini hissettiğimiz resimli soru kitabını ülkemizde ilk Türkçe çevirisini Tıp, Diş, Veteriner Hekimliği ve Sağlık Eğitiminin diğer branşlarındaki öğrencilerin ve akademisyenlerin kullanımına sunmaktan büyük onur duyuyorum. Bu kitap ülkemizin değişik üniversitelerinin Tıp Fakültelerinde görevli deneyimli öğretim üyeleri tarafından tercüme edilmiştir. Kendi bölümlerini hazırlarken dağarcıklarındaki kıymetli bilgileri kullanarak bu kıymetli eseri Türkçeye kazandırdılar. Kendilerine teşekkürlerimi ve şükran duygularımı iletirim. Kitapta 1000’den fazla Birleşik Devletler Tıp Lisans Sınavına (USMLE) göre hazırlamış çoktan seçmeli soru bulunmaktadır. Kitaptaki klinik senaryo ve olgu tarzı sorular Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği, Veteriner Hekimliği ve Sağlık Eğitiminin diğer branşlarındaki Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin ihtiyacını karşılayacak düzeydedir. Ayrıca TUS ve DUS sınavlarına hazırlanan Tıp ve Diş Hekimliği aday öğrencilerinin de faydalanabileceği ilk resimli açıklamalı soru kitabı olmaya adaydır.
   Kitabın Türkçeye çevirisinde aslına oldukça yakın olmasına riayet edilmiştir. Türkçe’ye çevirisinde dil birliği açısından Türk Dil Kurumunun Büyük Türkçe Sözlüğünden faydalanmıştır. Bazı Latince kökenli bilimsel kelimelerin Türkçe tıp literatüründe ve klinikte kullanılan günlük kullanımları tercih edilmiştir.
   Bu ilk baskıda var olan bazı ufak hataların okurlarımız tarafından hoşgörü ile karşılanıp bize yapıcı eleştiriler şeklinde iletileceğine canı gönülden inanmaktayız.
   Periyodik olarak değişik baskılarını da sizlere gelecekte ulaştırmayı umduğumuz bu eserin tüm öğrenci ve meslektaşlarıma hayırlı olmasını en samimi duygularımla temenni ediyorum.
   ISBN : 9786054949700
   Editör : Guiyan Zhang
   Çeviri Editörü : Ahmet Koç
   Yayın : İstanbul Tıp Kitabevleri
   Baskı Yılı : 2016
   Sayfa Sayısı : 360

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054949700
   Markaİstanbul Tıp
   Stok DurumuVar
   9786054949700
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.