• Tüm Kategoriler
  • İstanbul Tıp Kitabevleri Kas İskelet Sistemi Ağrısı: Multidisipliner Yaklaşım

   İstanbul Tıp Kitabevleri Kas İskelet Sistemi Ağrısı: Multidisipliner Yaklaşım
   Görsel 1
   Fiyat:
   45,00 TL
   İndirimli Fiyat (%2,2) :
   44,00 TL
   Kazancınız 1,00 TL
   44.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Ağrı kişiye özgü duyusal ve emosyonel karmaşık bir deneyimdir. Ağrı herhangi bir yaralanmayı takiben doku hasarının meydana gelmesiyle ortaya çıkabilir. Ağrı akut veya kronik olarak tanımlanır. Bu kitap kas-iskelet sistemi problemlerinden kaynaklanan akut ve kronik ağrının temel özellikleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Akut ve kronik ağrı biyopsiko sosyal yaklaşımla en basit biçimiyle anlatılmaktadır. Fizyoterapi rehabilitasyon öğrencileri ve fizyoterapistler akut ve kronik ağrıyı tanımlamada, değerlendirmede ve tedavi etmede yol gösterici temel bilgileri bu kitapta bulabilirler.
   Kitap on bir temel bölümden oluşmaktadır. Bölümler içinde özellikle osteoartrit, kolumna vertebralis ve intervertebral disk patolojileri, fibromiyalji, miyofasial ağrı sendromu, kas ve tendon patolojileri (myosit, tendinit vb), tuzak nöropatiler gibi kas-iskelet sistemi içinde yer alan yapı ve ilişkili elemanların disfonksiyonlarından kaynaklanan akut ve kronik kas-iskelet sistemi ağrısı üzerinde odaklanılmıştır.
   Bu kitabın yazarları fizyoterapistler ve hekimlerden oluşmaktadır. Fizyoteapistler kas-iskelet sistemi kaynaklı akut ve kronik ağrının tanımı, tipleri, periferik ve santral organizasyon sürecini (kapı kontrol teorisi), yaygın olarak kullanılan subjektif ve objektif değerlendirme yöntemleri, ağrının elektro-fiziksel ajanlarla modülasyonu, akuaterapi, balneoloji uygulamaları, kullanılan manuel tedavi teknikleri, terapatik egzersizler, yoga gibi tamamlayıcı fizyoterapi-rehabilitasyon yöntem ve prensipleri konusunda bilgi vermektedirler. Hekimler ise akut ve kronik kas-iskelet ağrısının kontrolünde kullanılan ilaç uygulamaları, girişimsel yaklaşımlar ve cerrahi uygulamalarla ilgili bilgiler sunmaktadır. Akut ve kronik kas-iskelet sistemi ağrısının değerlendirme ve tedavi uygulama prensipleri holistik bir bakış açısıyla açıklanmaktadır.
   Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile ilgili lisans eğitimi alan fizyoterapist adaylarına, alanda çalışan fizyoterapistler ve akademisyenlere rehber olması dileği ile.
   Stok Kodu
   :
   9786054949687
   Dili
   :
   Türkçe
   Kas İskelet Sistemi Ağrısı Multidisipliner Yaklaşım    9786054949687    İstanbul Medikal   
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054949687
   Markaİstanbul Tıp
   Stok DurumuVar
   9786054949687
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.