• Tüm Kategoriler
  • İstanbul Tıp Kitabevleri İç Hastalıklarında Semptomdan Tanıya

   Fiyat:
   730,00 TL
   İndirimli Fiyat:
   725,00 TL
   Kazancınız 5,00 TL
   3

   Semptomdan Tanıya kitabını oluştururken amacımız iç hastalıklarında tanısal süreci öğretmede ilgi çekici, pratiğe dayalı, bilgisel yaklaşım geliştirmekti. İlgi çekici çünkü gerçek vakalar her bölümle entegre, aksi halde düz ve sıkıcı olabilelecek konuyu tamamlıyor. bilgisel, çünkü Semptomdan Tanıya klinisyen olmadaki en zorlu süreci açıkça ortaya koyuyor: doğru tanıyı koyma. Diğer birçok kitap hastalıkları açıklamakla birlikte, hasta sunumundan tanıya kadar süreci tanımlamakla başarısız olmaktadır. Öğrenciler bu süreci, kendi sezgi ve tecrübeleriyle öğrenebilir ve sıklıkla öğreniyor olmalarına rağmen, bu zorlu sürecin açıklanabilir ve onlar için kolaylaştırılabilir olduğuna inanmaktayız. Dahası, birçok kitapta hastalığın tanımı aşırı basitleştirilmiştir ve semptomların, bulguların ve test sonuçlarının prediktif değeri hakkındaki mevcut kanıt dahil edilmemiştir. Klasik sunuma dayalı öğretme az tecrübeye sahip klinisyenlere yaygın ama atipik vakaları tanırken yardımcı olmada yetersiz kalmaktadır. Bu gözetim, test karakteristiklerinde eksik bilgiyle birlikte olduğundan, erken tanı koyabilmeyi engeller.
   Semptomdan Tanıya öğrencilere ve asistanlara iç hastalıklarını öğrenmede yardımcı olmayı hedefler ve tanı koymadaki zorluklara odaklanır.

   ISBN :9786258103083Kategori :
   5. SINIF KİTAPLARI, DAHİLİ TIP BİLİMLERİ, ENDOKRİNOLOJİ, GASTROENTEROLOJİ, I?Ç HASTALIKLARI, NEFROLOJİ, ONKOLOJİ, TÜRKÇE TIPYayınevi :İstanbul Tıp Kitabevleri
   Editör :      Prof. Dr.Tufan TÜKEK
   Baskı Yılı :    2022
   Sayfa Sayısı :   608


    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059528573
   Markaİstanbul Tıp
   Stok DurumuVar
   9786059528573
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.