• Tüm Kategoriler
  • İstanbul Tıp Kitabevleri Doğum Öncesi Dönem I Ebeler ve Ebelik Öğrencileri İçin

   İstanbul Tıp Kitabevleri  Doğum Öncesi Dönem I Ebeler ve Ebelik Öğrencileri İçin
   Görsel 1
   Fiyat:
   75,00 TL
   İndirimli Fiyat (%1,3) :
   74,00 TL
   Kazancınız 1,00 TL
   74.00 www.garantikitabevi.com
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında
   Ebeliğin profesyonel bir meslek olarak, kendi bilimsel bilgi birikimini oluşturması, ebelik bakımı ve uygulamalarını bilimsel bilgiye dayalı gerçekleştirmesi son derece önemlidir. Çünkü ebelik, sağlığa ilişkin bütüncül ve insancıl yaklaşım ile sağlık hizmetleri kapsamında, sağlığın değerlendirilmesi, kapsamlı bilgi ve becerileri ile tüm kadınları gebelik öncesi, gebelik, doğum, doğum sonrası süreçlerde ve yenidoğanın, ailenin ve içinde yaşadığı toplumun değerlendirmesinde kültürel bakış açısı ile birlikte yeterliliklere dayalı yaklaşımları olan dinamik ve özerk rolleri olan bir alandır.

   Ülkemizde Ebelere özgü yazılan Türkçe kitap sayısı yeterli değildir.

   Lisans eğitiminin tümünü kapsayacak anadilde bir kaynağa gereksinim olduğu düşüncesinden yola çıkarak dört kitaptan oluşan ("Doğum Öncesi Dönem-I, "Doğum Öncesi

   Dönem- II”, "Normal Doğum ve Sonrası Dönem”, "Riskli Doğum ve Sonrası Dönem”) eserin ebelik lisans programının tümünü kapsamasına ve öğrencilerinin eğitimi için gereksinim duyacakları tüm bilgileri bu kitapta bulabilmesine özen gösterdik.

   Kitabın içeriği, hem ülkemizdeki Ebelik Lisans Ulusal Çekirdek Eğitim Müfredat Programındaki (EUÇEP) konu başlıklarını destekleyecek hem de ulusal/uluslararası güncel konulara uygun gereksinimler doğrultusunda planlandı. Kitap, öncelikle Türkiye de hemen hemen tüm ebelik bölümlerinden öğretim elemanlarının katılımı ile daha sonra hemşirelik bölümleri ve alanında uzman diğer sağlık profesyoneli öğretim elemanları tarafından zengin ve farklı bakış açıları ile ders kitabı özelliğinde hazırlandı. Kitap bu açıdan bir ilk olma özelliğine sahiptir.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059528702
   Markaİstanbul Tıp
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786059528702
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.