• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Yürüyüş Yürüyüş Fatih Erbahçeci, Kezban Bayramlar

   Fiyat:
   1.200,00 TL
   İndirimli Fiyat:
   1.189,00 TL
   Kazancınız 11,00 TL
   Aynı Gün Kargo Kargo Bedava

   Yürüyüş farklı disiplinlerin farklı yönlerden ele aldığı çok önemli bir konu olmuştur. Yürüme yaşamın çok basit bir parçası gibi görünmekle birlikte aslında son derece karmaşık bir hareketler zinciridir. Yürüyüş sırasında eklem koordinasyonu, vücut ağırlığının desteklenmesi ve aktif ilerleme olabilmesi için serebellum ve beyin sapının birlikte çalışması gerekir. 
   Sağlık için hareket temasının ön plana çıkmaya başlaması ile birlikte  hareket ve hareket analizlerine olan akademik ve toplumsal ilgi artmış, kinezyoloji ve biyomekanik alanının çok önemli konuları arasında yerini almıştır. Özellikle lisans üstü eğitimde kinezyoloji ve biyomekaniğe verilen önem giderek artmış, Amerika’dan başlayarak tüm dünyaya yayılan kinezyoloji laboratuvarlarının kurulması ile normal ve patolojik yürüyüş, hareket analizi ve yöntemleri temel alınarak  özellikle fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında çok önemli çalışmalar yapılmış,  tez araştırmalarının bu alana yönelmesi nedeniyle kanıtlara dönüşen uygulama ve araştırma sonuçlarından söz edilmesine ve kanıtların uygulanmasına yol açmıştır.
   Doğru tanı ve başarılı bir tedavi için normal yürüme bilinmeli, normal olandan ayırt edilmeli, yürümeyi bozan ana neden ve bu nedeni kompanse etmek için yapılan hareketler anlaşılmalıdır. Bunun için yürümenin tüm bileşenlerini eksiksiz kaydederek, sayısal veriye dönüştürecek kıyaslamaya ve tekrar incelemeye, tedavi girişimleri sonrası veya zaman içinde oluşan değişiklikleri değerlendirmeye olanak sağlayacak sistemler gereklidir.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu    9786059160834
   Marka    Hipokrat Kitabevi
   Stok Durumu    Var

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059160834
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786059160834
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.