• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Yenidoğan Hastalıkları Vaka Temelli Güncel Bilgiler Şerife Suna Oğuz

   Fiyat:
   550,00 TL
   İndirimli Fiyat (%10) :
   495,00 TL
   Kazancınız 55,00 TL
   3
   YENİDOĞAN HASTALIKLARI
   Vaka Temelli Güncel Bilgiler
    Değerli Meslektaşım,
   Tıp bilimi tarih içinde, hekimin sezgi ve tecrübelerine dayalı olarak yürütülür halinden, günümüzde, ağırlıklı olarak kanıtlara dayalı olarak uygulanan haline evrilmiştir. Hatta bir sonraki dönem de başlamış görünmektedir;  bireyselleştirilmiş tıp dönemi. Bu birbirlerinden belirli ölçülerde farklı uygulama süreçlerine eşlik ederek, takip edilmesi giderek zorlaşan, hatta imkansız denebilecek hale gelen yeni bilgi girişi hızı, tıp fakültesi mezuniyeti ve uzmanlık eğitiminden sonra da Hekimlerin, öğrenme süreçlerini dinamik bir şekilde sürdürmelerini zorunlu hale getirmiştir. Bu muazzam hız içinde hastalarımız ve sergiledikleri sağlık sorunları, eğitimimizin devamını sağlayan, mesleki merakımızı sürdürerek arttıran, çözümler için hipotezler oluşturarak, gerçek doğrular için sorular sormamıza sebep olan esas itici güç olmaktadır. Hepimizin tecrübelerle öğrendiği bir gerçek, hastalarla karşılaşarak, onların sorunlarına yönelik çözümler sağlamak üzere yaptığımız okumalarımızın, klasik okumaya oranla daha kalıcı bilgiler sağladığıdır.
   Yenidoğan bilim dalında bilgi ve (iyi) klinik uygulamalar, eklenen yeni verilerin yararlı bilgiye dönüştürülmesi ile sürekli ve hızlı olarak değişmektedir. Diğer tüm klinik branşlarda olduğu gibi Yenidoğan eğitiminde de en önemli bileşenlerden birisi, vizitler sırasında hasta başlarında yapılan soru-cevaplar, hararetli tartışmalar ve fikir alışverişleridir. Bu eserde, riskli bebeklerin ve kritik hastalıkların yönetimi konularındaki farklı bakış açıları ve yaklaşımları, Yenidoğan eğitiminde vazgeçilmez öneme sahip olduğunu düşündüğümüz vizit formatında sizlere sunarak tartışabilmeyi  hedefledik. Kitabın hazırlanmasında, Yenidoğan’ın sadece bir bilim değil, aynı zamanda bu bilimi çok hassas ve kırılgan Yenidoğan hastasını koruyarak sunabilme sanatı olduğuna inanan, çok kıymetli yazarlar görev aldılar. Amacımız, araştırmacı bir bakış açısı kazandıracak vaka örnekleri ve sorular üzerinden, alanımızla ilgili güncel bilgileri size sunabilmektir. 
   Doç. Dr. Ş. Suna Oğuz  

   Stok Kodu    :    9786057874603
   Boyut    :    16 x 24
   Sayfa Sayısı    :    630
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    1
   Basım Tarihi    :    Ekim 2020
   Kapak Türü    :    Kuşe Sıvama Ciltli
   Kağıt Türü    :    1. Hamur
   Dili    :    Türkçe
   Şerife Suna Oğuz    Tıp Kitaplar    Hipokrat Kitabevi    Yenidoğan Hastalıkları Vaka Temelli Güncel Bilgiler    9786057874603   

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057874603
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786057874603
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.