• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Vakalarla Kardiyopulmoner Rehabilitasyon

   Fiyat:
   90,00 TL
   İndirimli Fiyat (%2,2) :
   88,00 TL
   Kazancınız 2,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Sevgili Meslektaşlarımız ve Okurlarımız,

   Bu kitabımızda, takip ettiğimiz gerçek vakaların birebir kardiyopulmoner rehabilitasyon açısından değerlendirmesi, rehabilitasyonu, takibi ve klinik deneyimlerimizi sunduk ve klinik çalışmalara yol gösterici olacağını düşünmekteyiz. 

   Son yıllarda hem ülkemizde hem de yurt dışında kardiyopulmoner rehabilitasyon konusunda artan kaliteli yayın sayılarına rağmen birebir gerçek vakaların takibiyle ilgili klinik deneyimlerin ayrıntılı yorumlandığı yayınlar sınırlıdır. 

   Bu kitabın pek çok disiplinden okuyucu kitlesine yönelik olduğu düşünülmektedir. Sağlık alanından özellikle fizyoterapistler, hekimler, sağlık alanındaki eğitimciler ve şüphesiz öğrenciler için nitelikli bir kaynak kitap olarak hazırlanmaya çalışılmıştır. Yaklaşık 2 yıl süren bu çalışmada, fizyoterapide kardiyopulmoner rehabilitasyon konusunda özel alan oluşturan, dinamik, klinikte birebir hasta takip eden ve araştırma yapan meslektaşlarımız bölümleri yazmıştır. Kitabın hazırlanmasında emeği geçen bütün yazarlara teker teker teşekkür ediyorum ve okuyucuya kitabın yararlar sağlamasını diliyorum. 

   Kitabımızın bu sayısında klinikte çok sık rastladığımız hastalıklara ve klinik deneyimlerimize yer vermeye çalıştık. Bunun yanı sıra hematolojik maligniteler gibi çok özel gruplardaki hastalar, yoğun bakımda yatan veya cerrahi uygulanan hastalardaki kardiyopulmoner rehabilitasyon uygulamaları hakkında klinik deneyimlerimizi sunduk. Hem yetişkin hem de çocuk hastaların takip sonuçları derlenerek bu vaka kitabımızı oluşturduk. 

   Türkiye’de fizyoterapi ve rehabilitasyon eğitimi veren tüm üniversitelerde kardiyopulmoner rehabilitasyon alanında teorik ve pratik eğitim alan öğrencilerin ve meslektaşlarımızın yararlanacağı bir kitap olmuştur. Öğrencilerin derslerde öğrendikleri hastalıklar hakkındaki bilgileri ve kardiyopulmoner rehabilitasyon uygulamalarını birleştirip, yorumlamak ve klinik karar vermeyi öğrenmelerinde yol gösterici olacaktır. Meslektaşlarımızın da klinikte takip ettikleri hastaların güncel değerlendirmelerini, rehabilitasyon uygulamalarını ve takiplerini yaparken destek alabilecekleri, yararlanacakları bir kitap olmuştur. 

   Hayatım boyunca hep yanımda olan kıymetli ailem ve sevgili eşim, fizyoterapist olma yolunda desteği olan Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesindeki tüm hocalarıma, kardiyopulmoner rehabilitasyon alanında yetişmemi ve gelişmemi sağlayan bana ufuk açan tüm hocalarıma, çalışma arkadaşlarıma ve hastalarımıza tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Hayatıma ve bu kitaba anlam kattığınız için çok mutluyum ve minnettarım. 

   Bilgi ve klinik çalışmanın her zaman yol gösterici olması, mesleğimizin ve otonomisinin her geçen gün gelişmesi dileğiyle eserimizi sizlere sunmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. 
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059160636
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786059160636
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.