• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Terapatik Egzersiz Güncel Yaklaşımlar Nihal Gelecek

   Fiyat:
   450,00 TL
   İndirimli Fiyat (%1,3) :
   444,00 TL
   Kazancınız 6,00 TL
   3
   Planlı ve amaca yönelik uygulanan egzersizlerin fonksiyonları geliştirici, hastalıklardan koruyucu ve tedavi edici özellikleri uzun yıllardır bilinmektedir.  Egzersizlerin iyileştirici özellikleri ile ilgili ilk çalışmalar Hindistanlı Hekim Susthrata (MÖ 600), Yunanlı hekimler Herodicus  ve Hippocrates (MÖ 500-200) tarafından yapılmış, egzersize bağlı vital bulguların değişebileceğini, kas-iskelet sisteminde ciddi gelişmeler olabileceği gösterilmiştir. Günümüzde ise terapatik egzersizler, bilimsel verilerin ışığında tıbbi tedavinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.
   Bu kitabı yazmaktaki en önemli amacım, egzersizlerin sağlığı geliştirici özelliklerinin olabilmesi için egzersizin tipi, şiddeti, tekrar sayısı, süresi, frekansı ve hızı gibi farklı parametrelerinin kullanılması ve bir plan dahilinde uygulanması gerekliliğinin anlaşılabilmesidir. Ayrıca egzersiz programlarının/reçetelerinin hedef odaklı ve kişiye özel olması, başta FİZYOTERAPİSTLER olmak üzere bu alanda mesleki ehliyete sahip uzmanlar tarafından planlanması ve uygulanmasının ne kadar önemli olduğunun fark edilmesidir.  
   Kitabın yazar kadrosu farklı Üniversitelerden, egzersiz eğitimleri ile ilgili çalışmaları olan, alanında yetkin ve çok değerli akademisyenlerden oluşmaktadır. Kitabın bu yeni baskısında da “Terapatik Egzersizler” ile ilgili tüm konular ayrıntılı olarak ele alınmış, en son çalışmaların sonuçlarına yer verilmiştir. Yazar kadromuzun büyük emek ve özverileriyle sizler için hazırladığı “TERAPATİK EGZERSİZ Güncel Yaklaşımlar” kitabı, her eğitim seviyesine hitap edecek düzeyde, kolay anlaşılır ve alanda kolay uygulanabilir bilgi ve görsellerden oluşturulmuştur. 
   Tüm bu özellikleri ile kitap klinikte çalışan meslektaşlarımız için hastalarına ve danışanlarına en doğru egzersiz reçetelerini oluşturmada referans kaynak olacak özelliktedir. Lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz ise fizyoterapi uygulamalarının temel konusu “Terapatik Egzersizler” ile ilgili kavramları ve ayrıntılı bilgileri bu kitaptan öğrenecek, egzersiz reçetesi geliştirme becerilerini kitapta yer alan örnekler ile geliştireceklerdir. Yazarlar olarak kitabımızın eğitime, egzersiz biliminin ve ülkemiz toplum sağlığının geliştirilmesine önemli katkıları olacağına olan inancımız tamdır.
    Kitabın editörü olarak kitapta yazar olarak yer alan tüm meslektaşlarıma ve kitabın sizlerle buluşmasında büyük emekleri Hipokrat ailesine en içten teşekkürlerimi sunarım.
    Prof. Dr. Nihal GELECEK
   Şubat 2021  
   Stok Kodu    :    9786057874955
   Boyut    :    19,5 x 27,5
   Sayfa Sayısı    :    280
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    3
   Basım Tarihi    :    2021
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Kağıt Türü    :    1.Hamur 80 gr
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057874955
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786057874955
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.