• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Spor ve Egzersizde Spor ve Egzersizde Vücut Biyomekaniği H. Serap İNAL

   Fiyat:
   350,00 TL
   İndirimli Fiyat:
   349,00 TL
   Kazancınız 1,00 TL
   1
   ÖNSÖZ
   Bu kitabımda vücut mekaniği konusu ele alınarak  egzersiz ve spor yaparken insan hareketleri ve sonuçları incelenmiştir. Bu kapsamda, vücuda etki eden kuvvetler ve bunlar arasındaki etkileşim sonucu ortaya çıkan her türlü pozisyon ve hareket, statik ve dinamik kurallar çerçevesinde kinetik ve kinematik olarak değerlendirilmiştir. Bir başka ifade ile, bu kitapta fizik, matematik ve kinezyoloji bilgileri harmanlanarak vücut biyomekaniği temel prensipleri işlenmiştir. Üçüncü baskı olan bu kitapta, vücut algısı ve imajı ile propriyoseptif duyu ve  harekete etkileri de konu edilmiş ve denge, yürüme ve koşma daha geniş olarak ele alınmıştır. 
   Kitabın, pek çok disiplinden okuyucu kitlesine yönelik olduğu  düşünülmektedir. Sağlık alanından, özellikle fizyoterapist, spor fizyoterapistleri, spor hekimi, ortopedi ve travmatoloji uzmanları, ergoterapistler, spor alanından, spor alanındaki eğitimciler, antrenör ve beden eğitimi öğretmenleri, mühendislik alanından, özellikle biyomedikal, mekatronik, bilgisayar, elektrik ve elektronik ve endüstri mühendisleri, şüphesiz öğrenciler ve öğrencilerim için  nitelikli bir kaynak kitap olarak hazırlanmaya çalışılmıştır.  
   Bu kitabın basımı ve dağıtımını üstlenen Hipokrat Yayınevin’e ve Sayın Ali ÇELİK’e, dizgi aşamasında emeği büyük olan Hüseyin Çağlıkasap’a  titiz çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunarım.

   H. Serap İNAL
   İstanbul, 2017
   Stok Kodu : 9786059160575
   Basım Yeri : Ankara
   Basım Tarihi : 2017
   Vücut Biyomekaniği    9786059160575    Hipokrat Kitabevi   
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059160575
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786059160575
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.