• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Skolyozun Üç Boyutlu Tedavisi, Omurga Deformitelerinde Bir Fizik Tedavi Metodu - Gülseren Kayalar Gülseren Kayalar

   Fiyat:
   650,00 TL
   İndirimli Fiyat (%1,7) :
   639,00 TL
   Kazancınız 11,00 TL
   1
   Skolyozda üç boyutlu tedavi  Schroth rotasyonel solunum tekniğine dayalı bir fizyoterapi yaklaşımı olarak omurga eğriliklerinin  ve diğer postüral bozuklukların iyileştirilmesinde  yaklaşık  100 yıldır yenilenerek tüm dünyada  uygulanmaktadır. Schroth tekniğinin yaratıcısı Kathrine Schroth  pelvisi skolyozun temeli olarak görerek, omuz kuşağı, göğüs kafesi ve lomber  bölge ile birlikte tüm vucutta düzeltme egzersizleri yapmaya  dayanan ustaca planlanmış bir   egzersiz dizisi geliştirdi. Annesinin mirasını  Christa Lehnert-Schroth devam ettirerek  skolyoz hastasının büyük ölçüde kendini korumasına yardımcı olan, fonksiyonel bir tedavi yöntemi olarak tekniğin sürekli yenilenmesi, geliştirilmesi ve  tüm dünyada yayılmasını sağladı.  

   Bu 8. Baskı  Christa Lehnert-Schroth  ve ekibi tarafından bir önceki kitap temelinde gözden geçirilerek yeni bakış açısı ile güncellenmiştir.   Özellikle etyoloji, sınıflandırmalar ve düzeltilmiş postürün günlük yaşama entegrasyonu konularında yeni, güncel ve kanıta dayalı bölümler oluşturulmuş  ve  ek olarak, çeşitli tanımlamalar ve terminoloji standartlaştırılmıştır. Tedavide yeni egzersiz teknikleri  ilave edilerek içerik çok daha zenginleştirilmiştir.  Böylece  bu yenilenmiş 8. baskı ile  Schroth üç boyutlu  tedavi  yöntemi skolyoza özel egzersiz ve nefes alma tekniği  ile skolyoz fizyoterapisinde altın standart haline gelmiştir. 

   Ülkemiz de  7. baskı ile Schroth üç boyutlu tedavi yönteminde amaçladığımız ve gurur duyduğumuz  bir başarıyı yakaladık. Schroth üç boyutlu tedavi yöntemi her geçen gün artan bir ilgi ile  skolyoz ve diğer postüral bozuklukların konservatif tedavisinde  özel eğitim görmüş  konunun uzmanı fiziksel tıp ve rehabilitasyon doktorlar ve fizyoterapistler tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Böylece konservatif tedavinin her aşamasında görülen gözle görülür iyileşme  elde edilmesi  ile rehabilitasyon ekibi ve hasta memnuniyeti açısından büyük bir aşama kaydedilmiştir. Hatalı uygulamalar hastaya yarar yerine ciddi zarar vereceği için bu yeni baskının dikkatle özümsenmesi  ile uygulamadaki hataların önüne geçileceği ve konservatif tedavi başarısının en üst düzeye çıkacağını düşünmekteyiz. Bu inanç ile  çeviriye katkıda bulunan  çok değerli  hekim  ve fizyoterapist arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese en içten  teşekkürlerimi sunuyorum.    

   Kathrine Schroth ve  Christa Lehnert-Schroth’un anısına saygı ile... 

   Stok Kodu    :    9786257399043
   Boyut    :    21 x 27 cm
   Sayfa Sayısı    :    248
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    8
   Basım Tarihi    :    2021
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Kağıt Türü    :    1. Hamur 80 gr
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257399043
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786257399043
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.