• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Siroz Prof. Dr. Şerif Yılmaz

   Fiyat:
   3.000,00 TL
   İndirimli Fiyat:
   2.989,00 TL
   Kazancınız 11,00 TL
   1
   Karaciğer Sirozu, çeşitli etiyolojilere bağlı kronik karaciğer hastalıklarının progresif bir sonucu olarak doku fibrozisi, skar dokusu ve rejeneratif nodüllerle karakterize, potansiyel olarak hayatı tehdit eden önemli bir hastalıktır. Tüm dünyada önemli bir sağlık sorunu olan karaciğer sirozu etiyolojisinde ülkemizde en sık etken ‘kronik hepatit B' virüs enfeksiyonudur. Modern çağda artan obezite ile paralel olarak etiyolojide ‘non-alkolik steatohepatit' hızlı bir tırmanışa geçen diğer önemli faktördür.

   Geniş bir konu başlığı olsa da birçok kaynakta yerini bulamayan, bir bütün olarak sunulamayan ‘Karaciğer Sirozu' için, ilişkili tüm konuların ahenkle harmanlandığı bir veri-birliği referansı gereksinimi uzun zamandır psikolojimi etkilemekteydi. Bu anlamda girişimimin ülkemiz koşullarında önemli bir tıbbi açığın kapanmasını sağlayacağını söyleyebilirim. Bu eserde,SİROZdendiğinde akılda hiçbir açığın kalmadığı bir içerik ve başvuru kaynağı bulabileceğinizi düşünmekteyim. Öte yandan bilim, paylaşıldıkça hedefine ulaşan bir unsurdur. Yaratılan eser, hayatta ardından bırakılan bir iz. Olağanüstü bir şey yok, bir birey, uzman, araştırma görevlisi veya akademisyen size ‘'eserinizden çok yararlandım'' desin, yeter!

   Günümüzde bilimsel yeni trend Tıp ile Mühendislik bilim dallarını birbirinden bağımsız değil ama sosyokültürel ihtiyaçlar ekseninde birleştirmek olmuştur. Tam da bu ihtiyaçtan doğan Translasyonel Tıp (Science Translational Medicine), temel araştırmaların laboratuvarda yapılan keşiflerden çıkarak gerçek klinik uygulamalara doğru ilerlediği bir süreç olarak tanımlanmaktadır. Translasyonel Tıp birçok bilim dalının bir arada çalışmasını gerektiren bir alan olup ‘temel' araştırmalar ile ‘klinik' araştırmalar arasında köprü görevi görür. Kanser araştırmaları, genom bilimi, moleküler biyoloji, biyo-mühendislik başlıkları bu eksende yer bulur.

   Bilim hızlı bir devinim içinde, revizyon isteyen çok veri var. Geçerli kavramları da dikkate alarak makalelerde güncellemeler ve aşağıda belirttiğim yeni konu başlıklarına yer verildi:

   Karaciğer Sirozunda Proteomiks, Genomiks, Metabolomiks

   Mikrobiyota ve Karaciğer Hastalıkları

   Karaciğer Hastalıkları Değerlendirmesinde Non-invaziv Testler

   Karaciğer Sirozunda Patoloji

   IgG4-ilişkili Kolanjit

   Sekonder Sklerozan Kolanjit

   Karaciğer Sirozunda Nütrisyon ve Sarkopeni

   Karaciğer Nakli Sonrası Takip ve İlaç Yönetimi

   Karaciğer Sirozunda Safra Taşları ve Yönetimi

   Karaciğer Hastalıklarında Dislipidemi

   Bariatrik Cerahide Karaciğer Sirozu

   Karaciğer Sirozu ve Yapay Zekâ

   Karaciğer Sirozunda Prognoz

   Karaciğer Sirozunda Kök Hücre Tedavisi

   Çocukluk Çağında Siroz

   GünümüzCoronavirüs (Covid-19)pandemisinin tam ortasında büyük zorluklarla çalışarak eserin ilerlemesinde işbirliği ve emeğini esirgemeyen tüm yazarlar, bilim dostu değerli akademisyenler, hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
   Sadece sevginin ve çocukların dünyasında yaşıyoruz, misafiriz, daha güzel baksın, daha rahat nefes alsın kuşaklar istiyoruz. Onur'umuzla yaşamak prensibi paha biçilmez. Tabiat çok güzel, topraklara can veren Nehir'in kıyısında Çınar ağacı ihtişamlı, ömrü uzun bir güzelliği var. Doğaya bağışlamak her şeyi, bir keman tınısında, geldiğimiz ve gideceğimiz yere!
   Bu eseri yakın tarihte elimden kayan Abdulrahim babama, onsuz Kefa anneme, ışığım Cihat amcama adıyorum. Bu eseri çalışma süresince özverisini ve sabrını esirgemeyen canım eşime adıyorum ve bitiriyorum: ‘'kuşaklara aktarılabilecek her olumlu çaba en kutsal yönüdür yaşamın'' diyorum.

   Stok Kodu    :    9786257399005
   Boyut    :    19.5 x 27.5 cm
   Sayfa Sayısı    :    906
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    2
   Basım Tarihi    :    2021
   Kapak Türü    :    Ciltli
   Kağıt Türü    :    Mat Kuşe, 90 gr.
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257399005
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786257399005
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.