• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Kardiyopulmoner Fizyoterapi

   Fiyat:
   250,00 TL
   1

   BU KİTABI NASIL KULLANALIM

   Kanıta dayalı klinik uygulamanın gelişmesi ile rutin kardiyo pulmoner fizyoterapinin yeri yoktur. Fizyoterapi tedavisine reçete yaklaşımlar artık kabul edilmemektedir. Bir tedavi seçeneği bir çok anahtar adıma dayalı olmalıdır. Bunlar analitik değerlendirme, spesifik patofizyolojik problemlerin tanınması ve klinik olarak uygun fizyoterapi uygulamasının saptanmasıdır. Bir tedavi öncesinde, tedavi esnasında ve sonrasında yapılan değerlendirme sürecinin devam ettiği daima hatırlanmalıdır.

   Sık karşılaşılan kardiyopulmoner patolojilerin arkasındaki fizyolojik temelin anlaşılması uygun tedavi yöntemlerini seçmede bilinçli bir seçim yapmada fizyoterapiste destek sağlamak için esastır. Bu kitap kardiyopulmoner patofizyoloji ve fizyoterapi ve yardımcı malzemeleri ile ilgili bölümleri ve bugünün klinik uygulamalarını yansıtacak şekilde dizayn edilmiştir.

   Metnin amacı kardiyopulmoner fonksiyon bozukluğu olan herhangi bir yetişkin hastayı değerlendirmek için gerekli tüm değerlendirme araçlarını fizyoterapiste sağlamaktır. Değerlendirme prosedürü klinik problemin altta yatan probleme mi yoksa eşlik eden probleme mi sekonder olduğunu ayırd edecektir. Patofizyoloji bölümü her patofizyolojik sürecin özlü bir açıklamasını sunar ve okuyucuya bunun klinik önemi ve etkilerini verir. Fizyoterapi teknikleri ve yardımcı maddeler bölümü tanımlanmış problemlerin tedavisinde kullanılabilen fizyoterapi müdahaleleri ve becerilerini geniş kapsamlı bir biçimde sunar. Klinik etkinliğine dayalı değerlendirmede her tedavi yönteminin eylemi altında yatan fizyolojik temel kanıtı ile birlikte açıklanmıştır. Fizyoterapist, her bölümden seçilen metni kullanarak uygun bir değerlendirme yapabilir, problemi ayırd edebilir ve etkili bir tedavi programı uygulayabilir. Konular bu süreci kolaylaştırmak için metin boyunca çapraz referanslı olarak yazılmıştır.

   Olgu çalışmaları kitabın sonunda kişisel deneyimlerden yararlanılarak verilmiştir. Bu metin daha önce var olan bazı bilgileri kabul ederek kolay referans cep kitabı olarak yazılmıştır. Gerek olduğunda başka kaynaklara da başvurulabilir.


   Stok Kodu
   :
   9786059160339
   Sayfa Sayısı
   :
   179
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   Kardiyopulmoner Fizyoterapi    Dilek Yamak    Birol Yamak    9786059160339    Hipokrat Kitabevi   
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059160339
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786059160339

   Ürün Etiketleri

                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.