• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi İnsan Moleküler Genetiği Pervin DİNÇER

   Fiyat:
   950,00 TL
   İndirimli Fiyat (%1,2) :
   939,00 TL
   Kazancınız 11,00 TL
   3
   Son on yıldır insan genetiğine dair bilgiler, yeni nesil teknolojilerinin ucuzlaması, yaygınlaşması ve genom araştırmalarında pek çok alana uyarlanması nedeniyle hızla artmaktadır. Araştırma alanında her zamanki göz alıcılığını koruyan insan genetiği, bu hızlı gelişmeler sayesinde artık klinikte hastalara sunulan tanı ve tedavi hizmetlerinde de etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Bu nedenle hem araştırmacıların hem de klinisyenlerin genetik bilimindeki bu hızlı süreci yakından takip etmeleri kaçınılmaz hale gelmiştir. 
   Andrew Read ve Tom Stratchan’ın hazırladığı ‘‘İnsan Moleküler Genetiği’’ isimli kitap son güncellemelerle birlikte araştırmacı ve klinisyenlerin başvuracakları temel kitaplar arasında yer almaktadır. İçerdiği temel bilimsel bilgilerin ötesinde kapsamlı ve güncel oluşu ve aynı zamanda detaylı fakat basit anlatımı ile ön plana çıkan bu kitap, insan moleküler genetiği konusunda okuyucuların zihnindeki ‘‘Bir şeyler eksik kaldı, başka kaynaklara da bakmalıyım’’ ya da ‘‘Bilgiler güncel değil’’ gibi düşüncelerin oluşturacağı soru işaretlerini ortadan kaldırabilecek niteliktedir. Bu kitap, akademik yaşamımda başucu kitabı olarak kullandığım ve her zaman öğrencilerime önerdiğim bir kitap olmasının yanısıra Türkçe çevirisinin editörlüğünü yaparak öğrenciler, akademisyenler, araştırıcılar ve klinisyenlerin yararlanması için alana kazandırmada öncülük yapmayı önemsediğim bir eser olmuştur.
   Çeviri sırasında terimlerin Türkçe karşılıklarının kullanılmasına özellikle dikkat edildi. Ancak bu anlamda hem okuyucuların aşina olduğu terimlerden uzaklaşmamak hem de kitabın anlaşılabilirliğini korumak adına bazı yerlerde Türkçe terimlerin yanında İngilizce karşılıklarına da yer verildi. 
   Umarım bu kitabı anadilimizde okuyacak olan siz sevgili öğrenciler, araştırmacılar, doktorlar ve insan moleküler genetiğine ilgi duyan herkes bizim çeviri sırasında derinden hissettiğimiz bilim aşkını ve heyecanını hisseder ve bu duygularla ilerlemeye devam
   edersiniz. 
    Prof. Dr. Pervin Dinçer
   Stok Kodu    :    9786057874801
   Boyut    :    21,5 x 27,5 cm
   Sayfa Sayısı    :    792
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    1
   Basım Tarihi    :    2020
   Çeviren    :    Prof. Dr. Pervin Dinçer
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Kağıt Türü    :    90 gr mat kuşe
   Dili    :    Türkçe
   Orijinal Adı    :    Human Molecular Genetics
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057874801
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786057874801
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.