• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Günlük Yaşam Aktiviteleri Gonca Bumin

   Fiyat:
   600,00 TL
   İndirimli Fiyat (%1,8) :
   589,00 TL
   Kazancınız 11,00 TL
   1
   Merhaba
   Ergoterapi bireylerin anlamlı ve amaçlı okupasyonlara katılımını sağlayarak sağlık ve iyilik halini geliştirmeyi hedefleyen yegâne meslektir. Ergoterapinin primer hedefi bireylerin günlük yaşamda bağımsızlığını ve okupasyonel performansını artırarak toplumsal katılımlarını sağlamaktır. Bu bağlamdatemel ve yardımcı günlük yaşam aktivitelerinin detaylı olarak değerlendirilmesi ve kapsamlı değerlendirme sonrasında danışanlar için müdahale ve tedavi programının oluşturulmasıergoterapistler için en önemli yaklaşımlardan biridir.
   Günlük yaşam aktivitelerine yönelik olarak kapsamlı değerlendirme ve müdahale yaklaşımlarını anlatan herhangi bir ders kitabının olmaması nedeniyle bu kitabı ergoterapi öğrencilerine ve ergoterapistlere temel ve yardımcı günlük yaşam aktivitelerini kapsamlı değerlendirme, analiz etme ve müdahale yöntemlerini ayrıntılı ve uygulamalı olarak öğretmek üzere hazırladık. Bu anlamda her ergoterapistin lisans eğitimi sırasında temel olarak öğrenmesi gereken“Günlük Yaşam Aktiviteleri” dersinin tüm öğrenme çıktılarını içeren bir ders kitabıdır.
   Kitabın birinci bölümünde temel ve yardımcı günlük yaşam aktiviteleri değerlendirme ve müdahale yöntemleri uygulamalı olarak resimlerle detaylı olarak anlatılmıştır.Kitabın ikinci bölümünde ise spinal kord yaralanmaları, travmatik beyin yaralanmaları, romatolojik hastalıklar, multiple skleroz, otizm, kardiyopulmoner hastalıklar, vestibuler bozukluğu olan hastalar, kanserli bireyler, geriatrik bireyler, ampute bireyler, serebral palsi ve uyku bozukluğu olan bireylerde günlük yaşam aktiviteleri problemleri, günlük yaşam aktivitelerinin nasıl değerlendirileceği, müdahalede dikkat edilecek konular ve müdahale yaklaşımları ayrıntılı olarak yine görseller ile anlatılmıştır.
   Bu kitabın yazılmasında katkıda bulunan ve emek veren tüm arkadaşlarıma, kitaptaki resimlerin çekiminde konu mankeni olan doktora öğrencim Uzm. Erg. Fatma Gün'e ve Hipokrat Yayınevine gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.
   Her zaman olduğu gibi bu kitabın yazım sürecinde de beni destekleyen sevgili eşim Prof. Dr. Ali Bumin ve kızlarım Gizem ve Selin'e sonsuz teşekkürler…
   Faydalı olması dileğiyle hepinize iyi okumalar dilerim…
    Prof. Dr. Gonca Bumin
   01.01.2021, Ankara
   Stok Kodu    :    9786057874900
   Boyut    :    16 x 24 cm
   Sayfa Sayısı    :    540
   Basım Yeri    :    Ankara
   Baskı    :    1
   Basım Tarihi    :    2021
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Kağıt Türü    :    1. Hamur, 80 gr.
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057874900
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786057874900
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.