• Tüm Kategoriler
  • Hipokrat Kitabevi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Bugünden Yarına, Hayata Uygulama Prof. Dr. Serpil Demirağ

   Fiyat:
   450,00 TL
   İndirimli Fiyat (%1,1) :
   445,00 TL
   Kazancınız 5,00 TL
   1

   Kısa bir aradan sonra ikinci kitabımızla tekrar karşınızdayız. İlk kitabımızda, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları’na (GETAT) bir giriş yapmış, geçmişten günümüze ulaştığı noktaya dair bir fikir sahibi olmuştuk. İlk kitabımızda daha çok, ülkemizde Sağlık Bakanlığı’mızın listelediği uygulamalara yer vermiştik. Bu ikinci kitabımızda ise, ilk kitapta yer alan ve çok sık kullanılan bazı uygulamaların günlük hayatımızda nerelerde ve nasıl kullanıldığına değindik. Ek olarak; ilk kitapta yer almayan, ancak yine ülkemizde ve dünyada yaygın olarak kullanılan, günlük hayatımıza işlemiş, hatta belki GETAT olduğunun bile farkında olunmayan uygulamalar da yer aldı.
   Obezite ve kozmetoloji gibi, GETAT’ın çok sık kullanıldığı iki alana geniş bir yer ayırdık. Bizi yönettiği düşünülen bağırsaklar olarak adlandırılmasını sıkça duyduğumuz bu günlerde Mikrobiyota’ya değinmemek olmazdı. Yine, fitoterapi, homeopati, besin takviyeleri, ayurveda, yoga gibi beslenmeye ve yaşam tarzlarına etki eden uygulamalar da, olmazsa olmazlarımızdandı. Biorezonans, biyoenerji, reiki gibi popüler uygulamalar da ikinci kitabımızda bahsettiğimiz konulardan. Keza, aromaterapi, mezoterapi gibi yeni duyulan, ama hızla yaygınlaşan uygulamaları da anlatmamak olmazdı. İlk kitap, daha çok hekim arkadaşlarımıza hitap ederken bu kitabımızda, Bakanlığımızın yönetmelikte belirttiği, GETAT’ı uygulayabilecek sağlık çalışanlarının tümüne seslenmeye çalıştık. Yöntemlerin endikasyonları, uygulama alanları, kontrendikasyonları ve yan etkileri gibi oldukça önemli noktaları vurgulayarak konuları geniş bir çerçevede anlatmaya çalıştık.
   Stok Kodu    :    9786057874665
   Boyut    :    16 x 24 cm
   Sayfa Sayısı    :    296
   Basım Yeri    :    Ankara
   Basım Tarihi    :    2020
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Kağıt Türü    :    1. Hamur, 80 gr.
   Dili    :    Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057874665
   MarkaHipokrat Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786057874665
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.