• Tüm Kategoriler
  • Hatiboğlu Yayınevi Hastalıklarda Beslenme Tedavisi - Emel Tüfekçi Alphan - 6. Baskı Güncellenmiş

   Fiyat:
   700,00 TL
   İndirimli Fiyat (%11,6) :
   619,00 TL
   Kazancınız 81,00 TL
   3
   HASTALIKLARDA BESLENME TEDAVISI KİTABI
   Bilindiği gibi, Beslenme, insan hayatı ile doğrudan ilişkili olan, sürekli gelişen ve değişen son derece önemli bir bilim dalıdır. Bilimin ışığında değişen ve gelişen bu bilgilerin de, hastaların beslenme tedavisinde kullanılması zorunludur. Bu nedenle, meslek hayatlarına başlayınca, bu bilgileri uygulamak durumunda olan Beslenme & Diyetetik Bölümü öğrencilerinin de bu değişen ve gelişen bilgilerle donatılması gerekir. Bu kitabın, bu konulardaki son güncel bilgileri içeren bir kaynak olması gerektiği düşüncesiyle, kitap bölümlerinin çoğunlukla, klinik deneyimleri de olan ve bilimsel gelişmeleri yakından izleyen aktif akademisyen meslektaşlarım tarafından yazılmasını arzu ettim. Kitaptaki bölümleri yazmalarını teklif ettiğim bütün meslektaşlarım, benim bu teklifimi kabul etmek nezaketini gösterdiler. 2 yılın sonunda kitabın basılması için gerekli yazılar elime ulaştı ve kitap basıma hazır hale getirildi. Kitabın gelirini ve telif haklarını saygıdeğer hocamız Prof. Dr. Ayşe Baysal’ın kurmuş olduğu Vakıf’a bağışlama özverisini gösterdikleri ve değerli bilgilerini esirgemedikleri için, kitapta bölümleri olan tüm meslektaşlarıma, sizlerin huzurunda bir kez daha içtenlikle teşekkür ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
   Hastalıklarda Beslenme Tedavisi dersi, özellikle Ülkemizde Beslenme & Diyetetik Bölümü’nün temel derslerinin başında gelir. Çünkü mezun olan diyetisyenlerin %90’ı hastanelerde ve klinik alanda çalışmaktadırlar. Bilindiği gibi, hastaların beslenme tedavilerini düzenlerken amacımız; hastanın antropometrik ölçümleri ile tıbbi öyküsü, aile öyküsü, beslenme öyküsü ve biyokimyasal parametreleri yani kısaca hastalığını değerlendirdikten sonra, hastanın yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamak olmalıdır. Bütün  parametreler, hastadan hastaya değişiklik göstereceğinden, hasta bütünüyle değerlendirildikten sonra, kişiye özel beslenme programının diyetisyen ile birlikte hastanın katkılarıyla düzenlenmesinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz.
   Mesleğimizin temeli olan bir ders için kaynak kitap olabilecek nitelikteki bu kitaptan bütün Beslenme & Diyetetik öğrencilerinin yanı sıra diyetisyen ler ve diğer sağlık profesyonelleri de yararlanabileceklerdir.
   Kitabın tüm Beslenme & Diyetetik camiasına ve öğrencilerimize yararlı olması en büyük dileğimizdir.
   Editör ve Yazar Prof. Dr. M. Emel ALPHAN
   Eser Adı:  HASTALIKLARDA BESLENME TEDAVİSİ
   Yazar Adı: Prof. Dr. M. Emel Tüfekçi Alphan ( Editör)
   Yayınevi: Hatiboğlu Yayınevi
   Türü (Kategori): Beslenme ve  Diyetetik
   Barkod: 9789758322572
   Yayın Tarihi: 2022
   Baskı Sayısı:  6
   Ebat: 16x24
   Sayfa Sayısı: 1186
   Yayınevi: Hatiboğlu Yayıncılık
   Kapak Türü: Karton Kapaklı
   Dili: Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789758322572
   MarkaHatipoğlu Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789758322572
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.