• Tüm Kategoriler
  • Hatiboğlu Yaşlılık, Hastalıkları ve Beslenme

   Fiyat:
   140,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15) :
   119,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   3
   Geriatri ve Gerontoloji;  yaşlılık ve yaşlanma konularını ele alan, çeşitli bilim dalları ve çalışmaları içeren, geniş kapsamlı multidisipliner bir bilim dalıdır. Türkçe karşılığı yaşlı-lıkbilimidir. Farklı bilim dallarıyla birlikte yaşlanma ve yaşlılığı inceler. Çalışmaları kuramsal ve uygulamalıdır. Öncelikle yaşlıların yaşam koşullarının iyileştirilmesi hedeflenir. Yeni tek-nolojik ve ekonomik gelişmeler, bu hedefe yaklaşabilmek açısından pekçok olanak sunmaktadır.
   Dünyada ve ülkemizde yaşam süresinin uzaması, beraberinde yaşlılığa ait hastalık ve sorunların daha iyi irdelenmesi gerçeğini gündeme getirmektedir.
   Gerontolojik düşünce ve girişim tarzlarının kavranabilmesinde yaşlılık, yaşlanma, yaşlı ve yaşam tarzlarının irdelenmesi önemlidir. Geriatrinin hedefi yaşlı insanları eski sağlığına döndürmek değildir.  Yaşlıların yaşamlarını kendi başlarına sürdürebilmelerini sağlamak, yaşam-larıyla ilgili kararlarını tek başına alabilecek durumu oluşturmak ve durumu korumaktır. 
   Bu dönemde gelişebilecek hastalıkların bilinmesi ve alınacak önlemlerin belirlenebilmesi yaşam kalitesini etkileyecektir.  Oluşabilecek sağlık sorunlarını çözümlemede beslenmenin önemini özellikle vurgulamak gerekir.Bu düşünceleri esas alarak konuya katkı verebilecek bir çalışmayı planladık. Okan Üni-versitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü yüksek lisans programına Bursa’dan katılan öğren-cilerin hazırladığı dönem ödevlerinin konusunu “yaşlılık”  olarak belirledik.“Sağlıklı yaş alabilmek için nasıl beslenmeli’ den başlayarak, Sağlıklı Yaşlının Beslenmesi,Osteoporoz, Alzheimer, Parkinson, Kanser, Hipertansiyon gibi hastalık durumlarında beslenmeyi araştırıp bilgileri derlendi. Yaşlılık ve Fiziksel Aktivite, Yaşlılık ve Antioksidanlar gibi konuları araştırıp güncel yayınlardan derlemeler yapıldı.
   Sağlık Kitapları
   Yazar    : Ş. Esin Göksu Şeker
   ISBN    : 9789758322916
   Baskı    : 1.Baskı
   Ebat    : 16x24 cm
   Baskı Yılı    : Mart 2016
   Sayfa Sayısı    : 258
   Kapak    : Karton Kapak
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789758322916
   MarkaHatipoğlu Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789758322916
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.