• Tüm Kategoriler
  • Güneş Tıp Kitabevi Yenidoğan Bakımında Hacettepe Uygulamaları - Güncellenmiş 3. Baskı

   Fiyat:
   270,00 TL
   3
   Tıbbın diğer dallarında olduğu gibi neonatoloji konusundaki bütün bilgiler ders kitaplarında, tıp dergilerinde, bilimsel toplantılarda ve bilgisayar programlarında ayrıntılarıyla bulunabilir. Buna karşılık günlük uygulamalar için gerekli olan pratik bilgilerin bir çoğu bu kaynaklarda yer almamaktadır.
   Elinizdeki kitap bu eksikliği giderme amacıyla hazırlanmış olup, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Yenidoğan Bakım Ünitelerindeki pratik uygulamalara kolaylıkla ulaşılabilecek şekilde sunulmaya çalışılmıştır.
   İlk Baskısı 2001 yılında Olcay Oran, Gülşen Erdem, Gülsevin Tekinalp, Murat Yurdakök ve Şule Yiğit; 
   İkinci Baskısı 2009 yılında Gülsevin Tekinalp, Murat Yurdakök, Şule Yiğit ve Ayşe Korkmaz tarafından hazırlanan kitabımızın içeriğinde aradan geçen yıllar içinde bazı konularda önemli değişiklikler olmuş, bu nedenle güncelleştirilmesi gerekmiştir. 
   Kitabımız bir ders kitabı değildir. Tamamen uygulamalara, daha doğrusu bizim uygulamalarımıza yer veren bir (rehber niteliğinde) kitaptır. 
   Bilimsel gelişmelerin gösterdiği yolda zamanla bu uygulamalarda değişiklikler ve düzenlemeler olacak, kitabın yeni baskılarının yapılması gerekecektir.
   Amacı gereği neonatolojinin bütün konularının bu kitapta bulunması beklenmemelidir. Kitap sık rastlanan hastalıkların tanı ve tedavilerini içerdiği için seyrek görülen hastalıklar ele alınmamıştır.
   Konularla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek için aşağıdaki kitaplara başvurulabilir.
   Kitabımızı, kendilerini yenidoğan bebeklerin bakımına adamış hekimlerin gereksinimlerini karşılayacağını umarak değerlendirmelerinize sunuyoruz.
   Editör    :    Prof. Dr. Murat YURDAKÖK, Prof. Dr. Şule YİĞİT, Yrd. Doç. Dr. H. Tolga ÇELİK
   Sayfa Sayısı    :    398
   Baskı Tarihi    :    2019
   Ebat    :    16 x 24 cm
   Kağıt    :    Kuşe - Renkli
   ISBN    :    9789752777538
   Murat Yurdakök
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752777538
   MarkaGüneş Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9789752777538
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.