• Tüm Kategoriler
  • Güneş Tıp Kitabevi Pratik Yaklaşım ile Kardiyak Anestezi

   Fiyat:
   220,00 TL
   İndirimli Fiyat (%2,3) :
   215,00 TL
   Kazancınız 5,00 TL
   5.0 1
   3

   Pratik Yaklaşım ile Kardiyak Anestezi
   Anestezi uzmanlarının ekokardiyografi, ağrı kontrolü, yaşam desteği ve yoğun bakım alanındaki becerilerini en üst düzeye çıkaran ve kardiyotorasik hastaların idaresindeki rollerini arttıran en önemli pratik kaynak.
   Kardiyovasküler hastalıklarda cerrahi ve cerrahiye alternatif yaklaşımlarda sürekli olarak çok hızlı gelişmeler olmakta ve bu yaklaşımların uygulandığı merkezlerin sayısı giderek artmaktadır. Kalp destek ve replasman cihazları, transkütanöz yaklaşımlarla cerrahiye alternatif teknikler ve ritim tedavilerindeki gelişmelere paralel olarak monitörizasyon tekniklerindeki ilerlemeler kayda değerdir. Şüphesiz, tüm bu alanlardaki gelişmelerin anestezi desteği olmaksızın başarılı olması olanaksızdır.
   Glenn P. Gravlee editörlüğünde 5. baskısı yayınlanmış olan "Pratik Yaklaşım ile Kardiyak Anestezi” başlıklı bu kitaba "Bir İlk” olarak nitelendirdikleri temel fizyoloji ile başlanmış, kardiyotorasik cerrahi ve cerrahiye alternatif bazı girişimlerde anestezi uygulamalarına pratik bir yaklaşımla değinilmiştir. Kardiyak anesteziyoloji konusunda kolay erişilebilir, Türkçe, pratik bir referans kitap eksikliğini göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır.
   Sizlere, neredeyse 25 yılı aşkın süre zarfında yayımlanan beş baskının sonuncusu olan Pratik Yaklaşım ile Kardiyak Anestezi’nin 2013 baskısını SUNMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ. Bu süre zarfında, kardiyak anesteziyoloji alt uzmanlık alanı gelişmiş ve olgunlaşmıştır. Kardiyak anestezistlerin ekokardiyografi, ağrı kontrolü, yaşam desteği ve yoğun bakım alanındaki becerileri kardiyotorasik hastaların idaresindeki rollerini arttırmıştır.
   Bu baskı "uygulayıcının kardiyak anestetiklere hazırlanması ve bunları kullanmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış kolayca erişilebilir, pratik bir referans” sağlamak olan esas amacına sadık kalmaktadır. Aynı zamanda, hızla değişen kardiyotorasik anestezi uygulamasına ayak uydurmak amacıyla güncellenmiş ve genişletilmiştir.
   "Kardiyovasküler Fizyoloji: Bir İlk” kardiyovasküler fizyoloji ve monitörizasyonun temellerine önemli bir giriş sunmaktadır.
   Konjenital kalp hastalığı olan yetişkin hastaların idaresinin kendine özgü yönleri artık konjenital kalp hastalığı olan yetişkin ve pediatrik hastalara ilişkin olarak ayrı bölümlerle teşhis edilmektedir.
   "Kan Nakli”ni ele alan ve kardiyak işlemlerde kan yönetiminin artan önemini kabul eden bir bölüm eklenmiş ve bir bölüm de kendine özgü "Perikardiyal Hastalığı Olan Hastalara Yönelik Anestetik Değerlendirmeler”e ithaf edilmiştir.
   Yeni bölümlerin yanı sıra, ekokardiyografi ve diğer ultrason uygulamalarına ilişkin tartışmalar genişletilmiş ve yüksek kaliteli çok sayıda renkli görüntü ile geliştirilmiştir. Noninvazif monitörizasyon tekniklerindeki son teknolojik ilerlemeler ve perioperatif glikoz ve implant edilebilir elektronik cihaz kullanımına yönelik en son tavsiyeler yer almaktadır.
   Beşinci baskı farklı 29 kurumdan 55 yazarın deneyiminden faydalanmaktadır. Kardiyovasküler Fizyoloji ve Farmakoloji, Kardiyak Cerrahiye yönelik Anestetik Kullanımı, Belirli Kardiyak Bozuklukların Anestetik İdaresi, Dolaşım Desteği ve Torasik Anestezi ve Ağrı Kontrolü olmak üzere 5 bölüm halinde düzenlenmiştir.
   Stok Kodu    :    9789752775206
   Boyut    :    16x24 cm
   Sayfa Sayısı    :    856
   Basım Yeri    :    Ankara
   Basım Tarihi    :    2014
    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752775206
   MarkaGüneş Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9789752775206
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.