• Tüm Kategoriler
  • Güneş Tıp Kitabevi Merritt Nöroloji Okan Doğu, Nevra Öksü

   Güneş Tıp Kitabevi Merritt Nöroloji Okan Doğu, Nevra Öksü
   Görsel 1
   Fiyat:
   900,00 TL
   İndirimli Fiyat (%4,4) :
   860,00 TL
   Kazancınız 40,00 TL
   860.00 www.garantikitabevi.com
   3

   Bu dünyaca ünlü çoksatan kitap, Columbia Üniversitesi Nöroloji kliniğinden H. Houston Merritt tarafından 1955 yılında gerçekleştirilen ilk baskısından oldukça farklıdır ama aynı geleneğin bir ürünüdür. Bu gelenek sürekli bilimin ilerlemesiyle artan yeni bilgilerin her bölüme aktarılmasıyla yenilenerek günümüze kadar gelmiştir. Halen bu kitabın yazarlarının çoğunluğu, alanında önderlik eden Columbia Üniversitesi yazarlarından ve araştırmacılarından oluşmaktadır.
   Hedef Okuyucu Kitlesi: Bu kitabın hedef kitlesi başlıca nöroloji alanında çalışan asistan, uzman, akademisyenler olmak üzere tüm klinisyenlerdir. 
    Merritt Nöroloji 13. Baskısı tümüyle güncellenmiş haliyle muhteşem bir referans olacaktır.
   Bu yeni baskıya 30’dan fazla yeni bölüm eklenmiş ve gereksinimi duyulan her alanda güncellemeler sağlanmıştır. Geçen 60 yıldan sonra, Meritt’ler klinik nöroloji alanındaki gelenekselleşmiş ders kitaplarından biri haline geldi. Okurlarımız için temel fikir, ihtiyaç duyduklarında başucunda onlara yararlı bilgileri sağlamaktır. İnternet bilgi doludur, ancak sıralama ve seçim yapmak zordur. Meritt uzmandan güvenilir ve uyumlu bilgiler sağlar.
   Muhteşem şekilde revize edilen yeni baskının özellikleri:
    Editörler yazarlığı önemli ölçüde genişletti. 180’den fazla yazarla editörler ülke genelinde en iyi uzmanlar ile bağlantı oluşturdular.
   içerikteki ana değişiklik, 13. baskının, kanıta dayalı tıp uygulama kılavuzlarını, teşhis ve tedavi algoritmalarını, yönetim kontrol listelerini ve pratik incileri vurguluyor olmasıdır.
   Yazarlar uygulanması mümkün olan daha fazla tablo, şekil eklemeye teşvik edildi. Kitapta başka değişiklikler de oldu. Tabloların sayısı 298’den 545’e, şekillerin sayısı 343’ten 400’e yükseldi. Şekiller büyük ölçüde güncellendi ve değiştirildi. Bir de, 12. baskıda siyah ve beyaz olan metin ve fotoğraflar tümüyle renkli metin ve çizimlere dönüştü.
   Serebrovasküler hastalık, travma ve demanstan başlayarak uluslararası halk sağlığı üzerine etkisi olan nörolojik hastalıkları kapsayan ve bu hastalıkların küresel yükünü gözden geçiren yeni bölümler eklendi.
   Meritt’in bu sayısı ayrıca kitabın önünde yer alan Nörolojide Yaygın Problemlerdiye yeni bir bölüm içeriyor. Bu sendrom temelli bölümler, baş ağrısı, baş dönmesi, nöbet ve inme gibi yaygın nörolojik problemler ile karşı karşıya kalan ön planda yer alan klinisyenlere anında uzmana erişim sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu bölümler, ofiste, acil serviste veya hastanede henüz ayırt edilmemiş nörolojik sendromları yönetmek için pratik yapılandırılmış bir yaklaşım sunmaktadır. Öykü, muayene, lokalizasyon ve başlangıç yönetimine odaklanmaktadırlar. Klasik nöranatomi ve klinik bulguların tanımlarının bulunduğu yer burasıdır. Bu bölümler, değerlendirme ve yönetim sürecinde ortak bir yapıyı paylaşmaktadır.
   Meritt ilk kez, tanı veya tedavi için tüm seviye 1 standartlarına atıfta bulunuyor. Seviye 1 önerileri desteklemek için yapılan özgün atıf, en otoriter araştırma, rehber veya meta-analizi sağlıyor.
   Bu basım, içindekiler bölümünde listelenen her bölümde araştırmanın ilerlemesinin gerektirdiği kapsamlı revizyonları içermektedir. Ek olarak, nörokritik bakım izlemi, girişimsel nöroradyoloji, beyin ölümü, konküzyon, hipoksik iskemik ensefalopati, otoimmün menenjit ve ensefalit, vasküler demans, huzursuz bacaklar sendromu ve otonomik fırtına dahil olmak üzere klinik nörolojinin gelişimini yansıtmak için birçok bölüm eklenmiştir. 
   Stok Kodu    :    9789752778269
   Boyut    :    19,5 x 27,5 cm
   Sayfa Sayısı    :    1432
   Baskı    :    13
   Basım Tarihi    :    2020
   Kağıt Türü    :    Kuşe - Renkli
   Dili    :    Türkçe
   Merritt Nöroloji    Okan Doğu    Nevra Öksü    9789752778269    Güneş Tıp Kitabevi   

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752778269
   MarkaGüneş Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9789752778269
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.