• Tüm Kategoriler
  • Güneş Tıp Kitabevi Klinik Spor Hekimliği Tolga Saka

   Fiyat:
   780,00 TL
   3
   Kitapta spor hekimliği kliniğinde sıklıkla karşılaşılan tıbbi sorunların tanı ve tedavilerinin anlatılması amaçlanmıştır. 
   Bu alanla ilgilenen her profesyoneller için; EN GÜNCEL VE KAPSAMLI TEK BAŞUCU KİTABI olma özelliğine sahiptir.
    
   Ana Okuyucu Hedef Kitlesi: Klinik Spor Hekimliği kitabı spor hekimliği uzmanları ve spor hekimliği uzmanlık öğrencilerinin ana başvuru kaynağı olarak planlanmıştır. Kitabımız kas-iskelet sistemi sorunlarıyla sık karşılaşan aile hekimleri, ortopedistler, fizik tedavi rehabilitasyon uzmanları, fizyoterapistler ve beden eğitimi uzmanları için de önemli bir kaynak olacaktır. Kitabın yazım dili profesyonel sporcular, amatör sporcular, sağlıklarını korumak ve geliştirmek için düzenli egzersiz yapan bireylerin de faydalanabilmeleri için olabildiğince basitleştirilmeye çalışılmıştır.
   •Bölüm 1’de spor hekimliğinin tarihçesi ve gelişimi, egzersiz reçetesi, kas ve tendon yaralanmaları, sporcu beslenmesi gibi temel konular anlatılmıştır.
   •Bölüm 2’de tanısal görüntüleme yöntemleri, saha ve laboratuvar testleri, izokinetik testlerin yorumlanması ve hareket analizi gibi yaralanan sporcunun tekrar sahaya sağlıklı şekilde dönmesinin sağlanması için önem arz eden konular işlenmiştir.
   •Bölüm 3’te sporcuların çeşitli medikal sorunları ve tedavi yaklaşımları ele alınmıştır.
   •Bölüm 4’te sporcuların kas-iskelet sistemi sorunlarının tanı ve tedavileri detaylı şekilde anlatılmıştır.
   •Bölüm 5’te cerrahi operasyonların detaylarının bilinmesi rehabilitasyon programlarının oluşturulmasında esas olduğu için; spor hekimliğinde en sık rehabilitasyonları yapılan cerrahi operasyonlara yer verilmiştir. 
   •Bölüm 6’da kas-iskelet sistemi ameliyatlarının öncesi ve sonrasında uyulması gereken genel rehabilitasyon yaklaşımları, kardiyak rehabilitasyon ve omuz, diz, ayak bileği, aşil tendonunun postoperatif rehabilitasyonları anlatılmıştır. 
   •Bölüm 7’de spesifik popülasyonlarda önerilen egzersizler işlenmiş ve diyabet, obezite, hipertansiyon gibi kronik hastalıklardaki egzersiz tedavilerinden bahsedilmiştir.
   •Bölüm 8’de dünyada popüler olan birçok spor branşındaki yaralanma mekanizmalarına ve yaralanmalardan korunma yöntemlerine yer verilmiştir.
   Stok Kodu    :    9789752778177
   Boyut    :    19.5 x 27.5 cm
   Sayfa Sayısı    :    1044
   Basım Tarihi    :    2020
   Kağıt Türü    :    Kuşe - Renkli
   Dili    :    Türkçe
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752778177
   MarkaGüneş Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9789752778177
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.