• Tüm Kategoriler
  • Güneş Tıp Doğum Eylemi ve Doğumda İyi Hekimlik Uygulamaları ve Malpraktis

   Güneş Tıp Doğum Eylemi ve Doğumda İyi Hekimlik Uygulamaları ve Malpraktis
   Görsel 1
   Fiyat:
   290,00 TL
   İndirimli Fiyat (%1,7) :
   285,00 TL
   Kazancınız 5,00 TL
   285.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Amaç, doğum asiste edilirken ne yapılacağı ve hepsinden önemlisi, ne yapılamayacağına dair,  uyumlu grafik sunumların, konuyla ilgili onaylanmış kapsamlı, güncel bilgilerin olduğu, kolay erişilebilen referans kitabını temin etmektir. Okuyucular bu kitabı pratik, modern ve mesleki olarak son derece yararlı bulacaklardır
   Medikolegal davaların başlıca konuları mesleki sorumluluk ve etik uygulamalardır. Obstetrik ve perinatal yönetimler  'iyi uygulama ve kötü uygulama' alanları içermektedir.  Obstetri, kötü klinik uygulamalar ve getirdiği olumsuz sonuçlar açısından uzmanlık alanları arasında hala ilk sıradadır.
    Yıllar içinde, sağlık çalışanlarının eğitim düzeyi ve hastaların artan sağlık durumu farkındalığı, doktor-hasta arası ilişkilerdeki değişiklikler, kanıta dayalı tıp olarak da bilinen tıbbi bilimsel ilerlemeler, iyi uygulama ve kötü uygulama kavramlarının genişletilmesine ve sistemleştirilmesine katkıda bulunmuştur.
    Obstetrik uygulamaları da kapsayan sağlık hizmeti, bilinçli ve / veya bilinçsiz şekilde uygulanan 'savunma tıbbı' kavramıyla ciddi derecede ilişkilidir. Farklı bir açıdan değerlendirildiğinde, hasta için değil klinisyen için en iyi olanı aradığı için, savunma tıbbının kötü uygulamayı temsil ettiği de söylenebilir. "İyi uygulama”’yı neyin oluşturduğunu tanımlamak daha zordur. Hedefler oldukça açık olsa da, hastalıkta ve sağlıkta 'iyi sonuçlar' elde etmenin yolları sadece bilimsel değil, davranışsal, tutumsal, inançsal ve sosyoekonomik olarak da çeşitlidir. Dahası, obstetri uygulaması, sadece kadınla değil, iki (ve bazen daha fazla) birey ve bunların komplike etkileşimlerinin dinamikleriyle de uğraşması nedeniyle daha da zor hale gelmiştir.
    Bu alanında eşsiz bilgiler bulunduran kitapta;
   • Doğum eylemi ve doğum çeşitli yönleri ile ele alınmakta, gebe kadına yardım eden doğum uzmanının ve ebelerin ideal davranışları kanıt, uluslararası kılavuz ve tavsiyelerin altı çizilerek değerlendirilmektedir. Genellikle geleneksel süreçlere, daha önce hiç onaylanmamış bilimsel varsayımlara, inançlara ve kişisel görüşlere dayanan, "kötü uygulamalar" olarak adlandırılan ve medikolegal süreçleri başlatan yönetimin olumsuz yönleri vurgulanmaktadır.
   • Bu kitap, obstetri ve doğum hakkında klasik bilgi sunmayı amaçlamamakta, bunun yerine, güncellenmiş ve uluslararası olarak onaylanmış kılavuzlara ve tavsiyelere dayanarak travay ve doğum sürecindeki kritik yönleri ele almaktadır.
   • Kitaptaki bölümler, travay, doğum ve postpartum dönemlerin çeşitli aşamalarını ele almakta ve mutlak olarak ne yapılması gerektiği, belirli durumlarda neler yapılabileceği ve malpraktis ile suçlanma riski olan durumlarda ne yapılmaması gerektiği konusunda pratik tavsiyeler sunmaktadır.
   • Kitabın yazarları, bu alanda uzun yıllara dayanan deneyimi olan uluslararası uzmanlar olup, spesifik konulara yeniden pragmatik ve pratik bakış açısından bakmışlardır.
   Yazar    :    Gian Carlo Di Renzo , Vincenzo Berghella , Antonio Malvasi
   Çeviri Editörü    :    Prof. Dr. Ali AYHAN
   Sayfa Sayısı    :    468
   Baskı Tarihi    :    2020
   Ebat    :    19,5 x 27,5 cm
   Kağıt    :    Kuşe - Renkli
   ISBN    :    9789752778290
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752778290
   MarkaGüneş Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9789752778290
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.