• Tüm Kategoriler
  • Güneş Kitabevi İş Kazası ve Meslek Hastalıkları Tespit Süreci

   Fiyat:
   90,00 TL
   3

   Bu önemli kaynak kitap İş kazası geçiren veya meslek hastalığına tutulan sigortalılara ve bunların işverenlerine, yol haritası oluşturacak, iş kazası veya meslek hastalığı süreçlerinde tarafların nelerle karşılaşacakları yönünde bilgi sahibi olmalarını sağlayacaktır.

   Meydana gelen iş kazası ve meslek hastalığı vakaları için yürütülen inceleme/soruşturma süreci hakkında bilgi verilmiş, örneklere de yer verilerek iş kazası ve meslek hastalığının anlaşılması sağlanmaya çalışılmıştır.

   İş kazası ve meslek hastalıkları çalışma hayatında karşılaşılan risklerdir. Hem çalışan için hem de işverenler açısından önem taşıyan bu durumla ilgili ülkemizde gerekli yasal düzenlemeler yapılmıştır. Bununla birlikte, işçi ve işverenleri ilgilendiren bu yasal düzenlemelerin uygulaması tam olarak bilinmemektedir. 

   Alanında en güncel ve pratik yaklaşımlı bu eserin özellikleri:

   • Kitabımızda iş kazası ve meslek hastalığının ülkemizde yapılmış olan yasal düzenlemeler açısından tanımı, hangi durumların iş kazası ve meslek hastalığı sayılacağı, kimlerin mevzuat gereği bu kapsamda olduğu belirtilmiştir
   • İş kazası ve meslek hastalığı meydana geldikten sonra, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerçekleştirilen işlemlerin neler olduğundan bahsedilmiştir.  
    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752777071
   MarkaGüneş Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9789752777071
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.