• Tüm Kategoriler
  • Güneş Kitabevi Fetal Ekokardiyografi Pratik Kılavuzu Normal ve Anormal Kalp

   Fiyat:
   365,00 TL
   3

   Büyük bir gururla, önemli ve sürekli, hızlı biçimde yenilenen fetal kardiyoloji alanında, yoğun bir çalışmanın ve işbirliğinin ürünü olan TARTIŞMASIZ BESTSELLER olan kitabın üçüncü baskısını Türkçe sunuyoruz.
   Bu kitabın ikinci baskısının elde ettiği büyük başarı göz önüne alarak ve fetal kardiyak görüntülemedeki ilerlemeye ayak uydurarak bu konudaki en güncel ve geniş referans sunulmuştur. Cömertçe örneklendirilmiş ve kullanımı kolay, bu geniş kılavuz fetal kalp muayenesinin tüm yönlerini ve tüm majör kardiyak malformasyonları içerir.
   Alanında dünyaca ünlü uzmanlar ve yazarlar dikkatli biçimde, sistematik ve yöntemsel yaklaşımını koruyarak üçüncü baskıyı güncellediler. Pratik ve özlü formatının yanısıra yeni bölümler ve resimler, bu referans kitabını doktorlar ve sonograflar için konjenital kalp hastalığının tespit edilmesinde vazgeçilmez kılmaktadır.
   Özellikleri:
   • Yaygın biçimde örneklendirilen ultrason imajlarına kardiyak anomalileri gösteren net, renkli şematik çizimler eşlik etmektedir.
   • Değişik kardiyak malformasyonların ortak ve ayırıcı özellikler çok sayıda özetlenmiştir.
   • Hastalıklar, ultrason bulgularına dayanarak tartışılmıştır ve her bölümün sonunda ana noktalar özetlenmiştir.
   • Kitabın ilk yarısı kardiyak muayenenin teknik boyutlarını konu alır ve kardiyak defektler için risk faktörleri, fetal kardiyak tarama için ulusal ve uluslararası kılavuzlar, kardiyak muayenenin idealleştirilmesi, kardiyak embriyoloji, üç-damar-trakea penceresi ve venöz sistem ile ilgili yeni bölümler içerir.
   • Kitabın ikinci yarısı, her biri pratik, metodolojik düzende sunulmuş olan fetal kardiyak malformasyonlar üzerine ayrıntılı tartışmayı anlatır ve burada, hastalığın tanımı, spektrumu ve insidansı ile gri skala kullanımı, renkli Dopler, 3D ve erken gestasyon ultrasonu kullanarak her bir kardiyak anormalliğin tanısını müteakip ayırıcı tanı, prognoz ve sonlanımı mevcuttur.
   Yazar    :    Alfred Abuhamad, Rabih Chaoui
   Çeviri Editörü    :    Prof. Dr. Melih Atahan Güven
   Sayfa Sayısı    :    608
   Baskı Tarihi    :    2018
   Ebat    :    16 x 24 cm
   Kağıt    :    Kuşe-Renkli
   ISBN    :    9789752777255

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752777255
   MarkaGüneş Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9789752777255
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.