• Tüm Kategoriler
  • Güneş Kitabevi Erişkin Kalp ve Damar Cerrahisinde Yoğun Bakım Kerim Çağlı

   Fiyat:
   450,00 TL
   3
   Erişkin Kalp ve Damar Cerrahisinde Yoğun Bakım
   Bu alanda multidisipliner olarak tüm girişimsel ve terapötik açılımları pratik ve eksiksiz şekilde sunan en kapsamlı kaynak.
   Kardiyovasküler cerrahi gibi ekip çalışması gerektiren branşımızın her aşamasında multidisipliner tetkik takip ve tedavi gerekmekte olduğu hepimizin malumudur. Çünkü açık kalp cerrahisinin gerçekleştirilmesi için uygulanan prosedürlerin her biri ekstrafizyolojiktir. Bu ekstrafizyolojik uygulamaların menfi etkileri başta kardiovasküler olmak üzere tüm sistemler üzerinedir. Dolayısıyla bu prosedürlere uygunluga karar verme aşaması olan preoperatif dönem ile işlemlerin uygulandığı intraoperatif ve postoperatif dönem oldukça hayati öneme haizdir. Bu aşamalarda sorunsuz yol alma adına sorunlu olabilecek sistemlerin ilgili branşlarıyla müspet işbirliği içinde olmak, tüm kararları konsensüsle almak, yani konsey düsturuyla hareket etmek olmazsa olmaz prensibimiz olmalıdır.
   Kitabımızın yazılmasında öncelikli hedefimiz yoğun bakımlarda mesaisini geçirmek zorunda olan her branştaki meslektaşımıza güncel ve pratik bilgiler ışığında ihtiyaçları olan girişimsel ve terapötik açılımları sunmaktır.
   Şimdiye kadar genel ve özel yoğun bakımlarla ilgili çeşitli kitaplar yazılmış olmasına rağmen, sahada çalışan bizlerin hala eksikliğini hissettiği oldukça fazla sorunla karşılaştığımız muhakkaktır. Gördüğümüz eksikliklerin giderilebileceği şekilde, her branştan meslektaşımızla bir araya gelerek bölümler düşünülmüş ve yazılmıştır.
   Editör    :    Prof. Dr. Kerim Çağlı, Yrd. Doç. Dr. Adem İlkay Diken, Yrd. Doç. Dr. Adnan Yalçınkaya, Yrd. Doç. Dr. Özlem Erçen Diken
   Sayfa Sayısı    :    955
   Baskı Tarihi    :    2016
   Ebat    :    16 x 24 cm
   Kağıt    :    Kuşe - Renkli
   ISBN    :    9789752776074
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752776074
   MarkaGüneş Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9789752776074
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.