• Tüm Kategoriler
  • Güneş Kitabevi Diagnostic Imaging - Obstetri Türkçe

   Fiyat:
   2.400,00 TL
   İndirimli Fiyat:
   2.395,00 TL
   Kazancınız 5,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında
   DIAGNOSTIC IMAGING SERİSİ - OBSTETRİ
   TÜRKÇE, 2013 BASKI VE TAMAMI RENKLİ
   Dünya’nın EN ÇOK SATANLAR içine giren TEK tanısal görüntüleme serisi ”
   Dünya’nın EN HIZLI, EN ÇOK SATANLAR içine giren radyoloji serisi ”
   Yeni embriyoloji bölümleri ile normal fetal gelişimi göstererek gelişimsel anomalilerin esaslarının daha rahat anlanmasını sağlamaya çalıştık. Her konuda çizimler ve resimler detaylı olarak etiketlendirilmiş olup normal fetal yapıların hem sonografik hem de MRG görüntüleri verilmiştir. 
   Kitap genelinde ana konularda yeni düz metin şeklinde giriş bölümleri bulunmaktadır. Amacımız okuyucuya anormal fetüs’ü detaylı bir şekilde değerlendirebilmesini sağlamaktır. 
   Yeni 30’dan fazla tanı ekleyerek bu baskıyı mümkün olan en detaylı referans kitabı haline getirmeye çalıştık. Eski baskıda da bulunan konular ise detaylı bir şekilde yenilenerek okuyucunun konu hakkında en yeni bilgiye sahip olmasını amaçladık. 
   Yeni baskıya eklenen görüntü galerileri ile beraber yaklaşık 2400 resim içeriği olan kitap.
   2. Baskı için eklenen yeni biçim ile artık sık konulan tanılarla ilgili geniş görüntü galerilerimiz oluşmuş olup bu şekilde okuyucunun sadece sık gözlenen anomalileri görmesini değil diğer tüm varyantlarıda görebilmesini sağlamaya çalıştık. Her konuda bulunan grafik, fetal MRG, ultrasonografi, gri skala, 3 boyutlu ve Doppler ultrasonografi resimleri ile zengin bir içerik oluşturulmuş olup mümkün olan yerlerde klinik ve patolojik korelasyonlara da yer verilmiştir.
   Bu kitap çeşitli fetal görüntüleme uzmanlarından oluşan olağanüstü bir grup tarafından yazılmıştır. Yazarlar radyoloji, perinatoloji, kardiyoloji ve klinik genetikte söz sahibi önemli kişilerdir. Ekip üyeleri arasındaki ortak çaba ile her bölüm olabilecek en mükemmel seviyeye ulaştırılmaya çalışıldı. Hepimiz kendimizi aileler için oldukça yıkıcı olan fetal hastalıkları anlamaya ve tanısını koymaya adamış kişileriz. Biz doğru tanı koyarak ailelerin bu en zor zamanlarında onlara mümkün olan en eksiksiz bilgiyi vermek için ortak bir tutkuyu paylaşıyoruz. Her bölüm, hayatımızı adadığımız bu işte bildiklerimizi siz okuyucularla paylaşabilmenin verdiği heyecanla hazırlanmıştır.

   ÖNSÖZDEN:
   Günümüz obstetri pratiğinde ultrasonografi en sık kullanılan tetkiklerden biri olmaya başladı. Doğum hekimleri için ultrasonografi artık sadece bir görüntüleme yöntemi değil fetüsü muayene etmenin en önemli aracı haline geldi. Bu tanı ve muayene aracının doğru kullanılabilmesi için de öncelikle normal anatomiyi bilmek ve sonrasında gördüklerimizin ne olduğunu anlayabilmemiz gerekiyor. Doğum hekimleri için iş burada da bitmiyor. Gördüklerimiz sonucunda koyduğumuz tanı veya olduğunu düşündüğümüz durum hakkında hastaya danışmanlık hizmetini vermekte bizlere düşen bir görev. Bunun için de yeterli bilgi sahibi olmak veya bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilmek gerekiyor.
   İşte bu noktada kitaplar çok değerli. Genelde bu temel bilgi, tanı ve danışmanlık ile ilgili bilgiler ayrı ayrı kaynaklardan sağlanıyor. Çoğu kitap ise standart olarak düz metinden oluşan ve genelde temel bilgi, tanı ve danışmanlık ile ilgili bilgileri aynı bünyede içermeyen kaynaklardır. DiagnosticImaging: Obstetri kitabı bu noktada farklılık gösteriyor. İçerik olarak hem genel bilgi, normal anatomi, patofizyoloji ve hem de  prognoz veya tedavi gibi basamakların hepsini içeren özel bir kaynak. Aranılan bilgiler yapılandırılmış bir biçimde madde madde verilmiş olup alışıla gelmişin dışında bir anlatım sağlanmış. Ayrıca konu içeriğinde bulunan birçok resim, grafik ve şekiller oldukça açıklayıcı ve aydınlatıcı. Bu kitap ile sadece tanısal yeteneklerinizi geliştirmekle kalmayıp danışmanlık verebilecek bilgiye de rahatça ulaşabiliyorsunuz. Bu nedenle de bu kitabın dilimize anlaşılabilir bir biçimde çevrilmesinin hekimlerimize oldukça büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bu kitabın zamanla en sık kullandığınız referans kitabı olacağından eminim.
   Stok Kodu    :    9789752774957
   Kategori    :    Kadın Hastalıkları ve Doğum , Radyoloji-Radyasyon Onkolojisi
   Yazar    :    Paula J. Woodward
   Çeviri Editörü    :    Doç. Dr. Özgür ÖZYÜNCÜ
   Sayfa Sayısı    :    1043
   Baskı Tarihi    :    2014
   Ebat    :    19,5 x 27,5 cm
   Kağıt    :    Kuşe - Renkli
   ISBN    :    9789752774957
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752774957
   MarkaGüneş Kitabevi
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9789752774957

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.