• Tüm Kategoriler
  • Güneş Kitabevi Barash Klinik Anestezi Temelleri

   Güneş Kitabevi  Barash Klinik Anestezi Temelleri
   Görsel 1
   Fiyat:
   490,00 TL
   İndirimli Fiyat (%2) :
   480,00 TL
   Kazancınız 10,00 TL
   480.00 www.garantikitabevi.com
   3

   Barash Klinik Anestezi Temelleri
   İleri düzeydeki stajyerler ve uzman hekimler için hiç şüphe yok ki vazgeçilmez olan ders kitaplarının kapsamlı (ve yorucu olabilen) ayrıntılarından kaçınarak hazırlanan Klinik Anestezi Temelleri’nin anestezi öğrencilerine kariyerlerine başlamak ve onları uzmanlık alanlarında daha ileriye götürmek ve yaşam boyu eğitimlerine devam etmeleri adına sağlam bir temel sağlayacaktır
   Elinizdeki kitap, her ne kadar bilim alanımızın önemli kaynaklarından biri olan "Barash Clinical Anesthesia” nın bir özeti gibi algılansa da, kitabın sayfaları arasında dolaşırken, tamamen faklı amaçlarla ve farklı bir yöntem kullanılarak kaleme alınmış, yeni bir kitapla karşılaşacaksınız.
   Kitabın asıl amacı tıp öğrencileri ve anestezi uzmanlık öğrencilerine temel bilgileri, anlaşılabilir ve öğrenilmesi kolay bir şekilde derli toplu sunmaktır. Bu değerli kaynağın usta yazarları, konuları okuyucuda merak uyandıran, başka kaynaklara yönlendiren ve öğrenme isteğini kamçılayan bir yaklaşımla ele almışlardır. Her konuyla ilgili "Biliyor muydunuz?” kutucuklarında verilen spot bilgilerin kitaba apayrı bir değer katmıştır. Kitapta yer alan bazı bölümler ve ekler, okuyucunun her yerde bulunması kolay olmayan bilgilere, basit ve kısa yoldan ulaşmasını sağlamaktadır.
   Kitabın Özellikleri:
   Klinik Anestezi Temelleri asistan ve hekimlerin sorduğu «Anestezinin temellerini en etkin şekilde öğrenmek için nereye başvurabilirim?” sorusunun örnek teşkil ettiği anestezi ve perioperatif tedavi eğitimindeki boşluğu doldurmak üzere özel olarak hazırlanmıştır. 
   Klinik Anestezi Temelleri, anesteziye yeni giriş yapan öğrenciler ve asistanlar için temel klinik ilke ve uygulamalarına eksiksiz, aynı zamanda kapsamlı bir giriş kitabı niteliğindedir.
   Klinik Anestezi, 7. Baskı ve yazılı formatta standart olarak 1.500 ila 3.000 sayfadan oluşan ve hem uzman hekimler hem de asistanlar için kapsamlı referans kaynakları olan anesteziyle ilgili diğer ders kitaplarının aksine, Klinik Anestezi Temelleri yazılı formatında yukarıdakilerden daha küçük boyutlardadır. Grafik ve tablo sunumlarının kitapta özgürce kullanımı, stajyerlerin temel bilimsel bilgilerini klinik ortamda dikkatlice uygulamalarını kolaylaştıran temel kavramları ön plana çıkartmaktadır.
   Kırk dört kısa bölüm anesteziye yeni giriş yapan öğrencileri hedefleyen üç kısımda toplanmıştır; Anesteziyoloji Tarihi ve Geleceğine Giriş; Anestezinin Bilimsel ve Teknik Temelleri (ilgili organ anatomisi ve fizyolojisi, farmakolojisi ve temel klinik teknoloji dahil) ve Anestezinin Klinik Uygulaması (ameliyathane içinde ve dışında perioperatif bakım, ağrı yönetimi, yoğun bakım ve uygulayıcı sağlığı ile ilgili temel ve özel hususlar dahil).
   Kitabın özgün amacına uygun olarak, katkıda bulunan 74 yazardan 57’si Klinik Anestezi serisine yeni dahil olan yazarlar olup, bu yazarların çoğu tıp eğitiminde sahip oldukları özel akademik ilgi alanları nedeniyle temel klinik bilgilerin sunumuna yeni bakış açıları ve canlılık getirmektedir. Kitap, Amerikan Anestezi Derneği, Amerikan Kalp Derneği, Anestezi Hasta Güvenliği Vakfı ve Amerika Birleşik Devletler Malign Hipertermi Derneği’nin hazırladığı temel fizyolojik formüller/tanımlar, bir elektrokardiyografi atlası, kalp pili/defibrilatör protokolleri, yaygın bitkisel ilaçlar ve önemli standartlar/algoritmalar dahil olmak üzere, referans değerleri ve anestezi stajyerleri ile klinik ilişkisi açısından dikkatle seçilmiş bir dizi ek ile sona erer.

   Yazar    :    Paul G. Barash
   Çeviri Editörü    :    Prof. Dr. Karamehmet YILDIZ
   Sayfa Sayısı    :    997
   Baskı Tarihi    :    2017
   Ebat    :    19,5 x 27,5 cm
   Kağıt    :    Kuşe-Renkli
   ISBN    :    9789752776517
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752776517
   MarkaGüneş Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9789752776517
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.