• Tüm Kategoriler
  • Güneş Kitabev Marriott Pratik Elektrokardiyografi+DVD

   Fiyat:
   220,00 TL
   İndirimli Fiyat (%2,3) :
   215,00 TL
   Kazancınız 5,00 TL
   5.0 2
   3
   Marriott Pratik Elektrokardiyografi + DVD
   EKG KAYNAKLARI İÇİNDE 60 YILDIR ENÇOK SATANLARIN BAŞINDA YERALAN ESER
   Hastada kardiyovasküler bir hastalık saptandığında hızlı tanı ve uygun tedavi EKG sonuçlarının hızlı ve doğru yorumlanmasına bağlıdır. 
   Marriott Pratik Elektrokardiyografi 60 yıldır sağlık çalışanlarına EKG yorumuna yönelik sağlam bir temel sunmakta, günlük EKG yorumları için gereken pratik bilgileri sağlamaktadır. 
   12inci baskıda EKG kayıtlarındaki karmaşıklıklar değil kolaylıklar vurgulanırken, bu alandaki teknolojik gelişmeleri kapsayacak şekilde güncel bilgiler verilmektedir.
   "Hiçbir kaynak Marriott Pratik Elektrokardiyografi kadar EKG konusuna hakim olmanızı sağlayamaz” Prof. Dr. A. Patricson
   " Marriott okumuş bir hekimin EKG okuması her zaman fark yaratır”Amazon Okuyucu Yorumu
   EKG yorumlama yeteneklerinizi arttırın!
   EKG kayıtları, anatomik çizimler ve tablolar doğru EKG yorumunun arkasındaki nasılı ve niçini anlatmaktadır. 
   Her bölüm sonundaki terimler sözlükleri temel terimlerin daha iyi anlaşılmasını destekler.
   Tam renkli format ve görsel dizayn EKG yorumundaki önemli konseptleri gözler önüne sermektedir
    Bu baskıdaki yenilikler:
   Kısım I’deki (Temel Konseptler) dört bölüm elektrografiye girişi oluşturmaktadır. Bölüm 1’de ("Kardiyak Elektriksel Aktivite”) EKG yorumunda tecrübesi olmayanlar için temel bir perspektif sunulmaktadır. Okuyucuya "Bu kitap benim için ne yapabilir?” ve "Bu kitabı bitirdikten sonra kendimden ne bekleyebilirim?” gibi sorular yöneltilmektedir. Bölüm 1’deki toraksta bulunan normal kalbin manyetik rezonans görüntüleri kardiyak yapılar ve vücut yüzeyindeki EKG kayıt lokasyonları arasındaki ilişkiye yönelik oryantasyon sağlamaktadır. Elektrokardiyografinin temel elektrofizyolojik prensipleri konusundaki anlayışı arttırmak amacıyla birçok şekle animasyonlu videolar eklendi.
   Bölüm 3’de Jacob Simlund QT intervalinin düzeltilmesinde yeni bir perspektif ekledi.
   Kısım II’deki (Anormal Dalga Morfolojisi) dokuz bölümde standart 12 derivasyonlu EKG kayıtları tipik formatından modifiye edildi. Bu 12 farklı kardiyak elektriksel aktivitede EKG dalga formlarının morfolojisinin karakteristik olarak nasıl gözüktüğünü gözler önüne sermek amacıyla her bir standart derivasyon için tek kardiyak siklus formları sunuldu. Bölüm 5’de sol ventriküler hipertrofiye Ljuba Bacharova ("Odacık Büyümesi”) katkıda bulundu. Elektrokardiyografik bulgularındaki yeni anlayışlar sebebiyle myokard iskemisi ve enfarktüsü hakkındaki dört bölümde (Bölümler 9-12) yoğun revizyonlar oldu. Akut koroner sendromu olan hastaların hastane öncesi hızlı tanı ve tedavisi için geniş bir sağlık çalışanları yelpazesinin EKG yorumunu öğrenmesi gerekmektedir.
   Marriott mirası Kısım III’de (Anormal Ritimler) özellikle güçlüdür. 9uncu baskının hazırlanmasında yeni konseptleri eklerken, Barney Marriott’un metodolojik ve yenilikçi yaklaşımını da korumak amacıyla Barney Marriott ve Galen Wagner yoğun bir çaba gösterdi. 10uncu baskıda Galen klinik elektrofizyologların perspektiflerini çeşitli taşiaritmilerin pratik sınıflandırmasında organize etti. 11 ve 12inci baskılarda temel patofizyolojiyi daha iyi anlamak için elektrofizyolojik prensipler eklendi. Şekillerde tipik olarak aynı anda kaydedilmiş üç EKG derivasyonuna ait 10 saniyelik traseler kullanılmaktadır. Bölüm 23 ("Yapay Kardiyak Pacemakerler”) Wesley (Ken) Haisty tarafından günümüzde kullanılan çeşitli sofistike cihazlar nedeniyle yoğun şekilde revize edildi.
   Quebec Laval Üniversitesi’nde çalışan bir elektrofizyolog olan Marcel Gilbert taşiaritmi bölümlerindeki tüm EKG şekillerini sağladı ve Bölüm 18 ("Reentran Kavşak Taşiaritmileri”) ve Bölüm 19’un ("Reentran Ventriküler Taşiaritmiler”) tekrar yazılmasına katkıda bulundu.
   Bölüm 23’ü ("Yapay Kardiyak Pacemakerler”) Galen Wagner, Winston-Salem Wake Forest Üniversitesi’nde elektrofizyolog olarak çalışan Ken Haisty ve Tobin Lim kaleme almıştır. Pacing’deki gelişmeler 11inci Baskıdaki bölümü geçersiz kılmıştır.
    Yazar    :    Galen S. Wagner
   Çeviri Editörü    :    Prof. Dr. Sadi GÜLEÇ
   Sayfa Sayısı    :    552
   Baskı Tarihi    :    2015
   Ebat    :    16 x 24 cm
   Kağıt    :    Kuşe - Renkli
   ISBN    :    9789752775893
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752775893
   MarkaGüneş Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9789752775893

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.