• Tüm Kategoriler
  • Ema Tıp Kitabevi Prostat Kanseri Yönetimi Ahmet Bilici

   Fiyat:
   1.000,00 TL
   İndirimli Fiyat (%21,1) :
   789,00 TL
   Kazancınız 211,00 TL
   3

   Değerli Meslektaşlarım;
   Prostat kanseri ülkemizde erkeklerde en sık görülen kanser türüdür. Son yıllarda giderek yaygınlaşan tarama programları ve PSA testini
   kullanımın artması ile prostat kanseri de daha erken evrelerde tanı almaya başlamıştır. Bu durum da, beklenen yaşam süresine göre ileri yaş hastalığı olan bu kanser türünde hangi hastayı tedavi etmeli? ya da takip etmeli? şeklinde olan aktif izlem gibi yeni tedavi stratejilerini de beraberinde getirmiştir. Bunun yanında son yıllarda, ileri evre prostat kanseri tedavisinde gerek kastrasyona dirençli, gerekse kastrasyona duyarlı metastatik ya da metastatik olamayan hastalıkda yeni tedavi yaklaşımları ve bunların etkinlikleri ortaya konulmuştur. Özellikle androjen sentez yolu üzerinden farklı etki mekanizmalarına sahip ağızdan tablet olarak uygulanabilen yeni ilaçlar kullanıma girmiştir. En önemli nokta belki de tedavinin her aşamasında multidisipliner bir yaklaşım ile karar alınmasıdır. Burada, gerek tanı yöntemlerinin kullanımı, gerekse tedavi sırası ve sonrası takiplerindeki tüm kararlar ile ilgili, üroloji, tıbbi onkoloji, radyasyon onkolojisi, radyoloji, nükleer tıp ve patoloji gibi bir çok disiplinin tedavi stratejinin belirlenmesinde işbirliği yapması esastır. Buradan yola çıkarak bir el kitabı özelliği taşıyan bu kitabın güncel bilgiler ışığında çevirilmesine karar verilmiştir. İlgili tüm birimlerin katılımıyla kitabın mümkün olduğunca yalın bir dille çevirilmesine, orijinalini bozmadan yeni gelişmelerle güncellenmesine özen gösterilmiştir.
   Kitapta emeği geçen konusunda uzman tüm meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Kitabın yararlı olacağını umuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
   Saygılarımla…Prof. Dr. Ahmet Bilici
   Prostat Kanseri Yönetimi
   ISBN.9786050611441
   Çeviri EditörüProf.Dr.Ahmet Bilici
   Baskı Tarihi4/2021
   Ebat16 x 24 cm
   Sayfa Sayısı434
   Baskı Sayısı1
   KapakKarton Kapak
   KağıtRenkli - Kuşe

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786050611441
   MarkaEma Tıp Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786050611441
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.