• Tüm Kategoriler
  • EMA TIP KİTABEVİ Maudsley Psikiyatride Reçeteleme Rehberi 14 baskı Prof. Dr. Kürşat Altınbaş

   Fiyat:
   2.750,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20,4) :
   2.189,00 TL
   Kazancınız 561,00 TL
   3

   Rehber’in 14. baskısı olağanüstü bir durumda kaleme alındı: COVID-19 pandemisi. Bu global fenomen milyarlarca insanın çalışma seklini ve hayatlarını radikal şekilde etkiledi. Çoğumuz şahsen veya başkalarının yaşadıkları üzerinden COVID-19 ilişkili fiziksel hastalık tecrübesi yaşadık. Kendilerini enfekte etmek pahasına başkalarının iyi olması için çabalayan sağlık çalışanları bu durumdan elim bir şekilde etkilendi. Böyle bir ortamda kitap yazmak önceliği varsa bile oldukça düşük bir önceliğe sahipti. Bu nedenle rehberin bu baskısına katkıda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum. Tabi ki pandemi sürecinde ruh sağlığı ile alakalı sorunlar ortadan kalkmış değil, bununla birlikte ruhsal hastalıkların optimal tedavisi hala çok ciddi önem taşıyor. Bu önem, pandemiden kaynaklanacak hastalıklarla daha da kritik bir konuma gelecektir.

   Rehber’in bu baskısı etkisi olan bilimsel yayınları ve tanıtılan tüm psikotropik ilaçları içermesi amacıyla 2017’den bu yana güncel tutulmaktadır. Bu baskı, ajite deliryumun yönetimi, yaşamın son yıllarında psikotroplar, intravenöz psikotrop formülasyonlar, intramusküler klozapin ve haftalık oral penfluridol gibi yeni kısımların eklenmesi ile genişletilmiştir.

   Önceki sürümlerde olduğu gibi 14. baskıda da dünya çapında geçerli bir kullanıma sahip olması için yazıldı, fakat Birleşik Krallık’ta yapılan çalışmalar noktasındaki vurgusunu hala korumaktadır. Siobhan Gee’ye klozapin kullanımı üzerine yaptığı özenle hazırlanmış sayısız katkıları, Mark Horowith’e psikotropların kesilmesi üzerine kanıt odaklı ve hasta odaklı rehberliği için, Delia Bishara’ya yaşlılar üzerine neredeyse tekel olarak ürettiği kısmı için, Ian Osborn’a değişik birçok konu üzerindeki katkılarından dolayı övgülerimi sunmak isterim. Emily Finch, son 10 baskıdır bağımlılıklar üzerine yazıları düzenlediği için özel bir teşekkürü hak ediyor. Son olarak asistanım Ivana Clark’a sabrı ve eşi görülmez detaycılığı ile birlikte bu baskının basımını yönettiği için teşekkür etmek istiyorum.

   ISBN
   9786257849746
   Yazar
   David Taylor, Thomas R.E Barnes, Allan H.Young
   Ebat
   17 x 24
   Sayfa Sayısı
   980
   Kağıt
   1. Hamur 80 gr.
   Çıkış Tarihi
   10/2022
   Baskı Sayısı
   14
   Kapak
   Ciltsiz
   Editör
   Prof. Dr. Kürşat Altınbaş
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257849746
   MarkaEma Tıp Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786257849746
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.