• Tüm Kategoriler
  • Çukurova Nobel Güncel Akut Kardiyoloji Prof. Dr. Mustafa Demirtaş, Doç. Dr. Mevlüt Koç

   Fiyat:
   500,00 TL
   İndirimli Fiyat:
   499,00 TL
   Kazancınız 1,00 TL
   3

    Önsöz;

   Günümüzde gelişmiş ülkelerde ve ülkemizde en sık görülen ölüm nedeni kalp-damar hastalıklarıdır. Bu ölümlerin önemli bir çoğunluğu kalp-damar hastalıklarının akut ve özellikle acil olanlarından kaynaklanmaktadır. Bu acil ve akut evrede uygulanan hızlı ve doğru tanı, değerlendirme ve etkin ve güncel tedavi girişimleri mortalite ve morbititeyi önemli ölçüde azaltmaktadır. Bunda baş döndürücü hızla gelişen teknoloji ve oldukça geniş çaplı düzeyli araştırmaların katkısı inkar edilemez. Öte yandan bu gelişmelere rehberlik eden Avrupa ve Amerikan Kardiyoloji Derneklerinin titiz çalışmaları sonucu ortaya çıkan öneriler ve eğitici kongreler hekimlerin bilgi donanımlarını arttırması da önemli katkılarda bulunmaktadır. Nitekim son yıllarda kalp-damar hastalıklarından ölümün beşte bir; akut miyokard infaktüsü ve inmeden ölümün üçte bir oranında azaldığı yapılan objektif çalışmalarda gözlenmektedir.


   Tüm bu gelişmelere rağmen gerek acil hekimlerinin gerekse kardiyoloji ve dahiliye araştırma görevlilerinin ve uzmanlarının tüm kılavuz önerilerini içeren, acil servislerle birlikte yoğun bakımlarda akut kalp-damar hastalıklarının erken dönemlerinde doğru ve etkin takip ve tedavilerine ışık tutacak el altı kitaplara gereksinimleri doğal bir gerçektir. Piyasada yazılmış veya çevirisi yapılmış, daha çok acil servislerdeki ilk müdahaleyi içeren pek çok kitaplar olmasına rağmen, bunların çoğunun güncel kılavuz bilgilerinden ziyade, yazarların kişisel deneyim ve kanaatlerini içermekte ve söz konusu ihtiyacı karşılamakta yetersiz kaldığı kanaati oluşmaktadır.


   Bu bilgilerin ışığında böyle bir kitabın gereksinimini hissederek uzun ve yorucu bir çabanın sonucunda "Güncel Akut Kardiyoloji" adlı bir kitabı söz konusu açığı kapatacağı düşüncesiyle yayınlamaya karar verdik. Bu kitapta en fazla ölüm nedeni olması nedeniyle hertür kalp-damar hastalıklarının akut ve acil kısımlarını büyüteç altına alarakı kılavuzlar ışığında irdeledik. Her konunun akut fazının patofîzyolojisini, tanısını ve tedavisini güncel Avrupa ve Amerika kılavuzları ışığında ve özellikle güncel referanslarla olabildiğince pratik, akılda kalacak ve bıktırmayacak stilde sunmaya özen gösterdik. Öte yandan kardiyolojide sık karşılaşılan akut dahiliye problemlerini de, günlük acil pratikte kullanılan kardiyolojik ilaçları ve skorları da kitaba ekledik. Online canlı bir kitap olması için çabalarımız başarıya ulaşırsa güncel bilgilerle meslektaşlarımıza daha da yararlı olacağımızı ümit ediyoruz.


   Özellikle kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, iç hastalıkları, acil hastalıkları araştırma görevlileri ve uzmanlarına ve pratisyen hekimlere yararlı olması umuduyla bu kitabın gelirini eğitim hizmetlerinde kullanılmak üzere Güney Kalp Derneğine bağışlayacağımızı sizlerle paylaşmayı borç bilirim.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056624940
   MarkaÇukurova Nobel
   Stok DurumuVar
   9786056624940

   Ürün Etiketleri

                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.