• Tüm Kategoriler
  • Celsus Kitabevi Hekimler ve Eczacılar İçin Akılcı Fitoterapi Volker Schulz Rudolf Hansel Mark Blumenthal V. E. Tyler

   Fiyat:
   1.475,00 TL
   İndirimli Fiyat:
   1.473,00 TL
   Kazancınız 2,00 TL
   3

   Fitoterapötik ürünlerin farklı yararları ve olası risklerine ilişkin doğru ve güvenilir bilgiye duyulan talep hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Dünya çapında -hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde- sağlık profesyonelleri son birkaç yıl içinde pek çok botanik ürünün farklı farmakolojik, klinik ve toksikolojik özelliklerine ilişkin pek çok çalışma gördüler. Şaşırtıcı olmayan bir gerçek ise, ABD hükümetinin Ulusal Sağlık Enstitüsü’nde Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Ulusal Merkezi aracılığı ile bitkisel ürünler üzerine klinik deneyleri fonlamaya başlamasına karşılık, Almanya'nın pek çok bitkisel ilacın güvenlik ve etkinliğini belgelendirmek için kontrollü klinik çalışmaların yayımlanmasında dünya lideri olagelmiş olmasıdır.
   Akılcı Fitoterapi, bitkilerin ve fitotıbbi ürünlerin insan sağlığına yönelik yararlarına yönelik en uygun yolların belirlenmesinde farklı düzeylerde ampirik ve bilimsel kanıtlar kullanır. Önceki iki kitabın Amerikalı editörü rahmetli Prof. Varro E. Tyler’ın da defalarca dile getirdiği üzere, Alman E Komisyonu’nun bitkiler ve bitkisel ilaçların yararları ve endikasyonlarına ilişkin resmi değerlendirmeleri “makul kesinlik doktrini” ile gerçekleştirilmiştir. Bu görüşe göre, bu kitapta ele alınan bitkisel preparatlar hekimlerin bu güvenli, görece düşük maliyetli doğal terapötik ajanların kullanımı için seçtiği hastaların sağlığına “makul düzeyde kesin” yarar sağlayacaktır. Yazarlar mezuniyet sonrası tıp eğitimi alanında oldukça deneyimlidir ve bu çalışma ile tıbbi uygulama için vazgeçilmez bir referans kitabı sunarlar.
   Organik sistemlere ve uygulama alanlarına göre metodik olarak sınıflandırılan bu kitap, en önemli bitkisel ilaçların dozajı, uygulama şekli ve etkileri hakkında hızlı bir fikir verecektir.
   Stok Kodu    :    9786056972249
   Sayfa Sayısı    :    432
   Basım Tarihi    :    2020
   Çeviren    :    Didem Deliorman Orhan
   Dili    :    Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056972249
   MarkaCelsus Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786056972249
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.