• Tüm Kategoriler
  • Ankara Nobel Tıp Toplum Halk Sağlığı Hemşireliği Prof. Dr. Birsel Canan DEMİRBAĞ

   Fiyat:
   900,00 TL
   İndirimli Fiyat (%16,8) :
   749,00 TL
   Kazancınız 151,00 TL
         Toplum/halk sağlığı alanı çok yönlü, geniş, çok disiplinli ve dinamik bir alandır. Bu doğrultudan bakıldığında, toplum/halk sağlığı hemşireliği yaklaşımında esas olan noktanın çok sayıdaki bilim adamlarının farklı konulara yönelik yazılmış olan kaynaklarından yararlanarak yeni bir kaynak kitabı oluşturmanın bu mesleğe katkısının sağlanmasıdır. Böylece bu alanda çoklu kaynak erişimine de kolaylık sağlanmış olacaktır.
       Toplum/ halk sağlığı hemşireliği konularının bütününü aynı kitap içerisine almak oldukça güçtür. Bu kitapta birçok konu, hem temel içeriği, politikaları, eğitim/öğretim yaklaşımları, hemşirelik yaklaşımları hem de konuya yönelik yazarların fikirlerini de içeren bir kitap olması sebebiyle ülkemizdeki var olan boşluğu doldurması ve özellikle toplum/halk sağlığı hemşireliği alanındaki meslektaşlarımıza yol gösterici kaynak olması açısından katkı sağlayacağı inancındayım.
      Birey, aile ve toplum/halka sunulan sağlık hizmetlerinin planlama, uygulama, değerlendirme ve bakım devamlılığının sağlanmasındaki vazgeçilmez sağlık insan gücü olarak hemşirelerin rolü büyüktür. Bu rolünü gerçekleştirirken hemşirelerin ekip anlayışı ile desteklenmesi de oldukça önemlidir. İnsanların evde, okulda, iş yerinde, mahallede, hastane ile ilişkisinde toplum/halk sağlığı hemşirelerini tanımaları ve rollerinin farkında olmaları da önemlidir. Kitabımızda toplum/halk sağlığı hemşireliği kavramının birlikteliği, bu konuda ulusal ve uluslararası düzeyde hemşirelik yaklaşımlarına da yer verilerek bu alandaki farkındalığa işaret edilmeye çalışılmıştır.
   Yayınevi: Ankara Nobel Tıp Kitabevleri
   ISBN: 9786257564670
   Basım Yılı: 2023
   Baskı Sayısı: 1
   Dil: Türkçe
   Ebat: 20 x 28 cm
   Editör: Prof. Dr. Birsel Canan DEMİRBAĞ
   Kapak / Cilt: Karton Kapak
   Sayfa Sayısı: 832
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257564670
   MarkaAnkara Nobel Tıp Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786257564670
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.