• Tüm Kategoriler
  • Ankara Nobel Tıp Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar 2

   Fiyat:
   50,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Vejetaryen beslenme, son yıllarda oldukça popüler olan bir beslenme düzenidir. Bu diyetlerin tercih edilmesini başlıca nedenleri arasında, bireylerin sağlık durumlarına, çevreye ve hayvanların öldürülmesine olan hassasiyetleri; ekonomik nedenler, dünyadaki açlık sorunları ve dini inançlar yer almaktadır.

   Vejetaryen beslenme düzeninde diyetten kırmızı, beyaz et ve ürünlerinin tümüyle çıkarılması esastır. Ancak vejetaryen diyet türleri oldukça çeşitlilik göstermektedir. Laktoova vejetaryenler süt ve süt ürünleri ile yumurtayı tüketirlerken; veganlar etlerin yanı sıra hayvansal kaynaklardan elde edilen tüm ürünleri diyetlerinden çıkartırlar. Bu iki vejetaryen beslenme düzeni en yaygın olan vejetaryen diyet türleridir. Her iki diyet arasında tüketilen besinlerin türü ve çeşitliliği anlamında farklılıklar bulunmaktadır. Bu nedenle, özellikle diyetin sıkı bir şekilde kısıtlandığı beslenme düzenlerinde bazı besin ögelerinin yetersizliği görülebilmektedir. Bu durumun uzun süre devam etmesi kişi sağlığının korunmasını güçleştiren bir etmendir. Bu bireylere uygun beslenme alışkanlıkları kazandırılmadığı takdirde hayvansal kaynaklı besinlerin tüketiminin sınırlandırılması sonucu özellikle protein, kalsiyum, demir, çinko, B¹² vitamini ve D vitamini gibi besin öğelerini yetersizliği görülebilir.

   Hazırlanan bu kılavuzun diyetisyen ve sağlık profesyonellerine danışanlarına yönelik verecekleri önerilerde yaralı olacağını umuyoruz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059215046
   MarkaAnkara Nobel Tıp Kitabevi
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786059215046
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.