• Tüm Kategoriler
  • Ankara Nobel Tıp Kitabevleri Temel Biyokimya Sağlık Bilimleri İçin

   Fiyat:
   520,00 TL
   İndirimli Fiyat (%17,5) :
   429,00 TL
   Kazancınız 91,00 TL
   3

        Biyokimya, canlı organizmaların kimyasal yapılarını, gorevlerini, yaşamın devamı boyunca canlının icinde oluşan olayları “molekuler duzeyde” inceleyen bilim dalıdır. 19. yy başlarında gelişmeye başlayan biyokimya bilimi, gecmişten gunumuze tıp, farmakoloji, genetik, mikrobiyoloji ve immunoloji gibi pek cok bilim dalıyla da ilgili olup multidisipliner çalışma alanına sahiptir.
        Biyolojik sistemlerin ust duzey ve kompleks yapıları, binlerce farklı biyomolekulden ortaya cıkar. Biyokimya ise, tum organizmalar tarafından paylaşılan bu yapıları, mekanizmaları, kimyasal surecleri molekuler olarak acıklar ve yaşamın tum farklı formlarının altında yatan organizasyonu gosterir. Bu organizasyonel oluşum, yaşamı surdurmek icin canlı organizmaları oluşturan cansız molekullerin ceşitli kimyasal etkileşimlere girdiği yapılardır.
        Biyokimya, “Canlıların kimyasal ana bileşenleri nelerdir? bu bileşenlerin diğer molekuller ile etkileşimleri, makromolekuler yapıların oluşumu, hucrelerin, cok hucreli dokuların ve organizmaların oluşumu nasıl gercekleşir? yaşam icin gerekli enerji nasıl sağlanır? buyume ve yenilenme için gerekli bilgiler nasıl depolanır ve nasıl iletilir? yaşayan hucreleri hangi kimyasal tepkimeler kontrol eder?” gibi sorularla ilgilenir ve temel olarak yaşama ya da canlılığa ait biyokimyasal surecleri aydınlatmaya calışır. Bu soruların cevaplarını biyomolekulleri, biyokimyasal reaksiyonları ve metabolik yolakları araştırarak bulmayı amaclar.
   Yayın Evi: Ankara Nobel Tıp Kitabevi
   ISBN: 9786257146227
   Sayfa Sayısı: 302
   Dil: Türkçe
   Editör: Dr. Öğr. Üyesi Ebru Nur Ay
   Basım Yılı: 2020
   Baskı Sayısı: 1
   Kapak / Cilt: Karton Kapak
   Ebat: 16 x 24 cm

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257146227
   MarkaAnkara Nobel Tıp Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786257146227
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.