• Tüm Kategoriler
  • Ankara Nobel Tıp Kitabevleri Her Alanda Kadın Olmak

   Fiyat:
   184,00 TL
   İndirimli Fiyat (%38) :
   114,00 TL
   Kazancınız 70,00 TL
   1
   Toplumsal yaşamda kadınlar oldukça önemli bir yere sahiptir. Yalnızca doğurganlık özellikleriyle neslin devamını sağlamakla kalmazlar, aynı zamanda kültürü yaşatan ve taşıyandırlar. Kadının toplumsal yaşamdaki konumu, o topluma ait tüm bilgileri bize sunar. Kadının çalışması ve toplumsal yaşamda aktif bir şekilde yer alması toplumsal değişim ve  gelişim ile paralellik göstermektedir.

   Ancak tarihsel süreç incelendiğinde kadınlar her dönemde cinsel ayrımcılığın yanında etnik ve sınıfsal kimliği ile de öteki durumuna düşürülmüş, her tür baskı, şiddet ve tacizin ilk kurbanı olmuşlardır. Oysa her iki cinsin kamusal ve özel hayatın tüm alanlarında, eşit şekilde yer alması, görülebilmesi, güçlenmesi, temsil edilmesi, katılması yani toplumsal cinsiyet eşitliğinin olması gerekmektedir. Toplumsal cinsiyet eşitliği sağlandığında, sağlıklı, mutlu ve refah seviyesi yüksek birey, aile ve toplum, daha gelişmiş ve kalkınmış bir toplum, daha güçlü bir devlet ve uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmiş bir topluluk olacaktır.

   Bu kitapta kadın toplumsal yaşamın her alanında irdelenmeye çalışılmış ve beş bölümden oluşmuştur. Bunlar Toplumsal Cinsiyet ve Kadın,  Kadın ve Eğitim, Kadın ve Sağlık, Kadın ve Hukuksal Boyut, Toplumsal Yaşamda Kadındır.

   Kitabın oluşmasında emeği geçen yazarlara teşekkür eder, tüm okuyucu ve bu alanda çalışan, araştırma yapan bilim insanlarına yararlı olmasını dilerim.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059215503
   MarkaAnkara Nobel Tıp Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786059215503

   Ürün Etiketleri

                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.