• Tüm Kategoriler
  • Ankara Nobel Tıp Kitabevleri Beslenmede Popüler Sorulara Bilimsel Yanıtlar

   Fiyat:
   216,00 TL
   İndirimli Fiyat (%38) :
   134,00 TL
   Kazancınız 82,00 TL
   3

        Beslenme; büyüme ve gelişmenin sağlanması, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılması olarak tanımlanmaktadır. Beslenme yetersizliği ve dengesizliği bazı hastalıkların oluşmasında doğrudan veya dolaylı olarak etki gösterirken, aynı zamanda sağlıklı bir yaşam sürecinde de koruyucu rol oynamaktadır. Hastalıklardan korunma ve kaliteli bir yaşamın sürdürülmesi için önemli bir etmen olan beslenme, toplumun bilgi düzeyinin ve farkındalığının artırılması gereken unsurların başında gelmektedir.
        İdeal yaşam kalitesine ulaşmak için tüm bireylerin ve toplumun beslenme bilincinin artırılması ve sağlıklı beslenmenin bir yaşam biçimine dönüştürülmesi gerekmektedir. Bu nedenle; yeterli ve dengeli beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesi, yanlış beslenme alışkanlıklarının önlenmesi, beslenme ile ilgili merak edilen veya yanlış bilinen bilgilerin doğrularının sunulması ile toplumun beslenme durumunun düzeltilmesi hedeflenmektedir.
      Aynı zamanda, 2019 yılının sonlarına doğru ilk olarak Çin'in Wuhan kentinde görülmeye başlayan SARS-CoV-2 (COVID-19) pandemisi, dünya genelinde birçok ülkeyi etkilemiş ciddi bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmıştır. Etkisi hala devam eden bu pandemiye ait bilgiler güncellenmektedir. Bu amaçtan hareketle, kanıta dayalı bilimsel verilerin ışığında beslenme ile ilgili güncel soruların cevaplarına yer verdiğimiz bu kitabın toplumun bilincini artırmaya yönelik katkı sağlamasını diliyoruz.

   Yayın Evi: Ankara Nobel Tıp Kitabevi
   ISBN: 9786257146098
   Sayfa Sayısı: 287
   Editör: Prof. Dr. Gamze Akbulut
   Dil: Türkçe
   Basım Yılı: 2020
   Baskı Sayısı: 1
   Kapak / Cilt: Karton Kapak
   Ebat: 16 x 24 cm
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257146098
   MarkaAnkara Nobel Tıp Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786257146098
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.