• Tüm Kategoriler
  • Ankara Nobel Tıp Kitabevler Riskli Doğum ve Sonrası Dönem

   Fiyat:
   760,00 TL
   İndirimli Fiyat (%17,2) :
   629,00 TL
   Kazancınız 131,00 TL
   1
   Yayın Evi: Ankara Nobel Tıp Kitabevi
   SBN: 9786257146074
   Sayfa Sayısı: 410
   Dil: Türkçe
   Editör: Doç. Dr. Kıymet Yeşilçiçek Çalık, Dr. Öğr. Üyesi Fatma Coşar Çetin
   Basım Yılı: 2020
   Baskı Sayısı: 1
   Kapak / Cilt: Karton KapakEbat: 16 x 24 cm
     Ebeliğin profesyonel bir meslek olarak, kendi bilimsel bilgi birikimini oluşturması, ebelik bakımı ve uygulamalarını bilimsel bilgiye dayalı gerçekleştirmesi son derece önemlidir. Çünkü ebelik, sağlığa ilişkin bütüncül ve insancıl yaklaşım ile sağlık hizmetleri kapsamında, sağlığın değerlendirilmesi, kapsamlı bilgi ve becerileri ile tüm kadınları gebelik öncesi, gebelik, doğum, doğum sonrası süreçlerde ve yenidoğanın, ailenin ve içinde yaşadığı toplumun değerlendirmesinde kültürel bakış açısı ile birlikte yeterliliklere dayalı yaklaşımları olan dinamik ve özerk rolleri olan bir alandır.
      Ülkemizde Ebelere özgü yazılan Türkçe kitap sayısı yeterli değildir. Lisans eğitiminin tümünü kapsayacak anadilde bir kaynağa gereksinim olduğu düşüncesinden yola çıkarak dört kitaptan oluşan (“Doğum Öncesi Dönem-I, “Doğum Öncesi Dönem-II”, “Normal Doğum ve Sonrası Dönem”, “Riskli Doğum ve Sonrası Dönem”) eserin ebelik lisans programının tümünü kapsamasına ve öğrencilerinin eğitimi için gereksinim duyacakları tüm bilgileri bu kitapta bulabilmesine özen gösterdik.

        Kitabın içeriği, hem ülkemizdeki Ebelik Lisans Ulusal Çekirdek Eğitim Müfredat Programındaki (EUÇEP) konu başlıklarını destekleyecek hem de ulusal/uluslararası güncel konulara uygun gereksinimler doğrultusunda planlandı. Kitap, öncelikle Türkiye de hemen tüm ebelik bölümlerinden öğretim elemanlarının katılımı ile daha sonra hemşirelik bölümleri ve alanında uzman diğer sağlık profesyoneli öğretim elemanları tarafından zengin ve farklı bakış açıları ile ders kitabı özelliğindehazırlandı. Kitap bu açıdan bir ilk olma özelliğine sahiptir. Kitabın EUÇEP müfredatına uygun, nitelikli ve kapsamlı hazırlanmasında katkıları olan bölüm yazarı öğretim üyelerine ve kitap yayın evine özenli ve ciddi çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

        “Riskli Doğum ve Sonrası Dönem” kitabı, ulusal çerçevede ebelik lisans eğitimine önemli bilimsel katkı sağlayacağına ve özellikle bu alanda çalışan ebelerin, ebelik lisans ve lisansüstü öğrencileri ile akademisyenlerine yararlanacağı önemli bir kaynak olacağını düşünüyoruz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257146074
   MarkaAnkara Nobel Tıp Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786257146074
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.