• Tüm Kategoriler
  • Ankara Nobel Tıp Kitabevi Tiroit Hastalıklarının Multidisipliner Yaklaşım Serdar Savaş Gül

   Ankara Nobel Tıp Kitabevi Tiroit Hastalıklarının Multidisipliner Yaklaşım Serdar Savaş Gül
   Görsel 1
   Fiyat:
   85,00 TL
   85.00 www.garantikitabevi.com
   1
   Vücudumuzun narin kelebeği olan tiroit bezi, salgıladığı hormonlar sayesinde bebeğin anne karnındaki gelişiminden, doğum sonrası metabolizma faaliyetlerinin düzenlenmesine kadar çok önemli bir rol oynar. Tiroit hastalıkları uzmanlık alanı ne olursa olsun tüm hekimlerin klinik pratikte sıkça karşılaştığı en büyük endokrin problemlerden birini oluşturmaktadır. Tiroit bezi ve hastalıkları ile ilgili çok sayıda ve fazlaca ayrıntılı kitaplar bulunmakla birlikte; özellikle birinci basamak aile hekimleri için güncel tedavi yaklaşımlarının bulunduğu bir kitap ihtiyacı her zaman mevcuttu. Bu kitabın amacı tiroit alanında uzman değerli öğretim üyelerinin görüşlerini ve pratik yaklaşımlarını, aile hekimlerine, asistan doktorlara ve alan dışı diğer uzman hekimlere sade, anlaşılır bir şekilde aktarabilmektir.

   Tiroit hormonları tüm organ ve sistemler üzerinde etkilidir. Tiroit hastalıklarında esas olarak aşırı hormonal aktivite veya hormon üretim yetersizliği sonucu ortaya çıkan klinik semptomlar bulunur. Ayrıca bezde nodül varlığı ve tümöral gelişim görülebilir. Tiroit hastalıklarının uygun tedavisi için dikkatli bir öykü, fizik muayene ve iyi planlanmış bir laboratuvar incelemesi ile doğru tanı gereklidir ve hastanın yaşam kalitesinden ödün vermeden uygun ve doğru bir tedavi yaklaşımı belirlenmelidir.
   Kitabın hazırlanmasında Sayın Prof.Dr. Faruk KUTLUTÜRK ve Sayın Dr.Öğr.Üy. Mehmet ESEN başta olmak üzere tüm yazarlarımıza değerli emekleri için teşekkür ederim.
   Kitabın yayınlanması aşamasında değerli katkılarını esirgemeyen Türkiye Kalp ve Sağlık Vakfı adına Sayın Prof. Dr. Öztekin OTO ve Visart Tıbbi Görüntüleme Merkezi adına Sayın Ecz. Nilgün OTO GEÇİM’e sonsuz şükranlarımı sunarım.
   Stok Kodu    :    9786057578525
   Boyut    :    16x24
   Sayfa Sayısı    :    320
   Basım Yeri    :    Ankara
   Basım Tarihi    :    2020
   Kapak Türü    :    Karton Kapak
   Dili    :    Türkçe
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9786057578525
   MarkaAnkara Nobel Tıp Kitabevi
   Stok DurumuVar
    9786057578525
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.