• Tüm Kategoriler
  • Ankara Nobel Grays Anatomi Öğrenciler için Prof. Dr. Beliz Taşçıoğlu , Prof. Dr. Meserret Cumhur , Prof. Dr. Selçuk Tunalı

   Fiyat:
   1.350,00 TL
   İndirimli Fiyat (%1,6) :
   1.329,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

      Gray’s Anatomy for Students kitabımızın 3. baskısı geçmişi temel alarak, yüzünü geleceğe dönüyor.
     Birinci ve ikinci baskılardaki amaç ve hedeflerimizi korurken, aynı zamanda okuyucularımızdan gelen geribildirimleri de dikkate alarak; içeriğimizi, gelişmeye devam eden eğitim ortamıyla uyumlu hale getirmeyi sürdürüyoruz.
     Üçüncü baskıyı hazırlarken dikkatimizi yönelttiğimiz en önemli hususlardan biri klinik içerik idi. Bunun nedeni, bağlamda öğrenmenin sadece tıp eğitiminde değil genel olarak anatomik bilimler eğitiminde önemli bir nokta haline gelmesidir. Klinik içeriği iki şekilde ele aldık. Önce, “Klinik” kutuları, metnin bünyesindeki klinik materyali, bölümlerin sonundaki klinik olgu ve çevrimiçi kaynakları ve ayrıca yüzey anatomisi bölümlerini yeniden değerlendirdik ve güncelledik. İkinci olarak, yeni klinik materyaller ekleyerek, okuyuculara anatomik bilgilerin klinik durumlara uyarlandığı güncel örnekler sunduk.
   Klinik içeriği güncelleme ve gözden geçirmenin yanı sıra, kranyal sinirler bölümünü önemli ölçüde genişlettik. Sinir sisteminin bu önemli bileşenlerini anlamak, her seviyedeki öğrenciler için önemlidir. Öğrencilerin öğrenmesini kolaylaştırmak için, kranyal sinirler de dahil olmak üzere büyük yapıların kafaya giriş çıkışlarını özetleyen yeni bir şeklin yanında; her bir kranyal sinirin yerini, fonksiyonunu ve dağılımını özetleyen yeni bir şekil daha ekledik. Ayrıca, kafa içindeki ve çevresindeki vasküler yapıların klinik önemini gösteren yeni bir şekil de ekledik.
   Bu baskıdaki yeni bir özellik, gözden geçirme materyalleri ile ilgilidir. Bu kullanışlı yardımcı kaynaklar Student Consult’ta çevrimiçi olarak bulunmasına rağmen, bu basımda, her bölüm için uygun gözden geçirme materyalleri o bölümün başında listelenmiştir. Bu bilgi, çevrimiçi bir anatomi ve embriyoloji kendi kendine öğrenme dersi, tıbbi klinik vakalar, fizik tedavi klinik vakaları, kişisel değerlendirme soruları ve daha fazlasını içerir.
   Bu değişikliklerle Gray’s Anatomy for Students kitabının 3. baskısının, 2. baskının çok daha gelişmiş bir sürümü olduğuna inanıyor ve kitabın öğrenciler için değerli bir öğrenme kaynağı olmaya devam etmesini diliyoruz
    Richard L. Drake, A. Wayne Vogl, Adam W. M. Mitchel
   Yayınevi: Ankara Nobel Tıp Kitabevleri
   ISBN: 9786059215404
   Editör: A. Wayne Vogl , Adam W. M. Mitchell , Richard L. Drake
   Çeviri Editörü: Prof. Dr. Beliz Taşçıoğlu , Prof. Dr. Meserret Cumhur , Prof. Dr. Selçuk Tunalı
   Basım Yılı: 2018
   Baskı Sayısı: 3
   Sayfa Sayısı: 1161
   Ebat: 21 x 27,5 cm
   Kapak / Cilt: Karton Kapak
   Dil: Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059215404
   MarkaAnkara Nobel Tıp Kitabevi
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786059215404
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.