• Tüm Kategoriler
  • Ankara Nobel Çocuk Sağlığı Temel Hemşirelik Yaklaşımları Genişletilmiş 3. Baskı Prof. Dr. Lale Büyükgönenç , Prof. Dr. Ebru K. Törüner

   Fiyat:
   830,00 TL
   İndirimli Fiyat (%17,1) :
   688,00 TL
   Kazancınız 142,00 TL
   3

   Toplumumuzun en değerli varlıkları şüphesiz çocuklarımızdır. Ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı çocuklara sahip olup, onlara yeterli eğitimi ve bakımı verdiğimizde geleceğimiz için en güzel yatırımı yapmış oluruz. Bu kitabı yazmaktaki amacımız çocuk ve ailesinin sağlığının geliştirilmesi, korunması, hastalıklarının önlenmesi, tedavisi ve bakımı konusunda çocuk sağlığıyla ilgilenen öğrencilere ve hemşirelere yol göstermek, böylece çocuğun sağlığının geliştirilmesini ve sorunların erken dönemde tespit edilmesini sağlayarak sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirebilmeye az da olsa katkıda bulunmaktır.

      Pediatri hemşireliğine yeni bir kitap kazandırmak hem çok gurur vermekte hem de önemli bir sorumluluk hissettirmektedir. Bu kitabın, çocuklara ve ailelerine yönelik hemşirelik bakımı konusunda hemşire öğrencilere ve bunun yanı sıra alanda çalışan hemşirelere yol göstereceği olacağı inancındayız. Kitabımızda, pediatri hemşireliğine yönelik gelişmeler, kavramlar, çocuk gelişim dönemleri, kazalar, zehirlenmeler gibi sosyal pediatri konuları, klinik pediatri konularının yanında yer almıştır. Sistemlere yönelik kısa bilgiler, ilgili bölüm başlarında hatırlatma amacıyla konulmuştur. Hastalıkların tanımı, etiyolojisi, tanısal işlemleri, tedavisi ve hemşirelik yaklaşımları hastalıklar içinde ele alınmıştır. Hemşirelik yaklaşımları kapsamında olası hemşirelik tanıları da belirtilmiştir. Ayrıca, ostomili, gastrostomili çocuklarla kalp ameliyatı olan çocukların evde bakımı gibi konularda eğitim materyalleri kitap içinde bulunmaktadır. Kitabımızın bu basımında bazı konular genişletilmiş, güncellenmiş ve yeni konular eklenmiştir.
   Yayınevi: Ankara Nobel Tıp Kitabevleri
   ISBN: 9786257564786
   Editör: Prof. Dr. Lale Büyükgönenç , Prof. Dr. Ebru K. Törüner
   Basım Yılı: 2023
   Baskı Sayısı: 3
   Sayfa Sayısı: 742
   Ebat: 19,5 x 27,5 cm
   Kapak / Cilt: Karton Kapak
   Dil: Türkçe

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257564786
   MarkaAnkara Nobel Tıp Kitabevi
   Stok DurumuVar
   9786257564786
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.