• Tüm Kategoriler
  • Akademisyen Kitabevi Sağlığın Değerlendirilmesi Klinik Karar Verme Fatma Eti Aslan

   Akademisyen Kitabevi Sağlığın Değerlendirilmesi Klinik Karar Verme Fatma Eti Aslan
   Görsel 1
   Fiyat:
   75,00 TL
   İndirimli Fiyat (%21,3) :
   59,00 TL
   Kazancınız 16,00 TL
   59.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Derin bir anlayış geliştirmek için birden fazla ve farklı kaynaklardan bilgi toplama ve tartışma işlemi olan değerlendirme sağlık bakımında ilk ve en önemli adımdır.
   Değerlendirme kavramı genel anlamda, objektif ve subjektif kaynaklardan elde edilen verilerin belirli bir ölçütle karşılaştırılması, yorumlanması ve bir değer yargısına/klinik karara varılmasıdır.
   Klinik karar diğer bir deyişle tanıya yolculuk spontan ya da  direkt sorularla elde edilen subjektif verilerle- ağrı, anksiyete, yorgunluk- subjektif olarak, ya da kan basıncı, vücut ısısı, derinin rengi gibi gözlenebilen, dokunulabilen, koklanabilen, ölçülebilen ya da doğrulanabilen objektif verilere dayanarak verilir. Bu tip veriler fizik değerlendirme sırasında profesyonel gözlem yolu ile inspeksiyon, perküsyon, palpasyon, oskültasyon ve olfaksiyon ile ve aynı zamanda, tanı testleri ile elde edilir. Sağlık bakım ortamında bireyin değerlendirilmesinde en sık kullanılan objektif ölçümler; vücut sıcaklığı, nabız, kan basıncı, solunum, cilt, kapiller dolum, oksijen satürasyonu gibi sağlık durumunun göstergesi olan bu ölçümler; dolaşım, solunum, sinir, endokrin fonksiyonlarının etkinliğini gösterirler. Sağlık durumunun göstergesi olan bu parametrelerin  ölçüm becerileri oldukça kolaydır ancak elde edilen verilerin yorumlanması güçtür. Yorum için eleştirel düşünme, problem çözme becerisi ve deneyim gerekir.
   Elinizdeki “Sağlığın Değerlendirilmesi ve Klinik Karar Verme” isimli bu kitap birçok yönüyle bir ilk’tir. Bu yönlerden sadece birisi alanında deneyimli, eleştirel düşünebilen ve problem çözme becerisi gelişmiş 41 yazar tarafından kaleme alınmasıdır.
   Bireyi tüm boyutları ile ele alan, 26 konu ve  dört bölümden oluşan bu kitapta yazar olmayı kabul ederek Türk sağlık bakım profesyonellerine ve özellikle de hemşirelik eğitimine ve bakımına katkı sağlayan sevgili yazarlarımıza  çok teşekür ederim.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059354363
   MarkaAkademisyen Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786059354363
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.