• Tüm Kategoriler
  • Akademisyen Kitabevi Koç Klinik Olgu Çözümleri Obstetrik Ve Jinekoloji

   Akademisyen Kitabevi Koç Klinik Olgu Çözümleri Obstetrik Ve Jinekoloji
   Görsel 1
   Fiyat:
   100,00 TL
   İndirimli Fiyat (%21) :
   79,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   3.5 2
   79.00 www.garantikitabevi.com
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında

   AYŞE ENDER YUMRU
   Birçok obstetrisyen ve jinekolog için kadın sağlığının çekiciliği, uzmanlığımızın farklılığını oluşturmaktadır. Obstetri ve jinekoloji, hastalara medikal ve cerrahi bakımın kombinasyonunu sağlar. Hasta profili; sağlık kontrolü için destek almak için başvuran sağlıklı ve zayıf bayan hastalardan, ciddi preeklampsi ile akut rüptüre ektopik gebelik gibi acil durumları olan hastalara kadar değişim göstermektedir.
   Bakımı geliştirmek için sağlam bilimsel bilginin önemi “İngiliz obstetriğinin babası” olan William Smellie tarafından 18.yüzyılda vurgulanmıştır.“Ebe olmak isteyen kişi, herzaman olmasa da birçok vakada obstetrik sanatla ilişkisi nedeniyle öncelikle anatominin ustası olmalı, cerrahi ve fizikte yeter- li  bilgiyi  kazanmalıdır.”demektedir  (A  Treatise on the Theory and Practice of Midwifery.William Smellie 1752).
   Obstetrik, jinekoloji ve cinsel sağlık sıklıkla normal fizyoloji ile birleşen tarama unsurları, sağlık öğütleri ve bilginin yanında obstetrik ve jinekolojik uygulamaya dayanmaktadır.
   Obstetrik ve JinekolojiKlinik Olgu Çözümleri kitabındaki olgular, öğrenci ve stajerlere başlık ve semptom tabanlı yaklaşımda kaybedilebilen bütünsel yaklaşımı sunmaktadır. İlk bölümler hasta odaklı bölüme geçilmeden önce temel bilimleri ve hastaya yaklaşımı kapsamaktadır. Olgular kadın sağlığının  genişliğini  kapsayacak  ve  kliniklerde sık karşılaşılan senaryoları içerecek şekilde geliştirilmiştir. Okuyucuya ilk konsultasyondan, rasyonel tetkiklere ve yönetim planına, sonrasında da anahtar noktalara kadar sunulan bilgiler sayesinde mantıklı bir çalışma sunulmaya çalışılmıştır. Olgular tamamen hayali olmakla birlikte, hepsi önemli ya da sık prezentasyonlara ve temel ulusal referans kılavuzlara dayanmaktadır.
   ISBN    9786053971474
   Basım Yılı    2012
   Basım Sayısı    1
   Sayfa Sayısı    200
   Kitap Dili    TÜRKÇE
   Yazar(lar)    AYŞE ENDER YUMRU

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053971474
   MarkaAkademisyen Yayınları
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786053971474
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.