• Tüm Kategoriler
  • Akademisyen Kitabevi Geriatrik Ortapedi ve Travmatoloji

   Fiyat:
   300,00 TL
   İndirimli Fiyat (%21,7) :
   235,00 TL
   Kazancınız 65,00 TL
   1
   Kargo Bedava
   Tıp, yaşlılığı geciktirilebilir mi?

   Tıp, yaşlılığı bir hastalık olarak kabul edecek ise, kesin tedavisini bulabilir mi?

   Dünya yüzünde, yaşlı nüfus artık belirli bir sayıya ulaştı ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Tıp son zamanlarda yaşlılığın etyolojik faktörleri ile kısmen de olsa ilgilenmeye başladı.

   Evet tıp, yaşlılığı geciktirecektir hem de mekanizmanın tüm sistemlerinde bu hastalığı! ge­ciktirecektir. Hatta ölüme dahi çare bulacaktır. Ancak bu işlemlerin tamamı geçici olacak ve hiçbir tedavi ve çözüm, kalıcı olmayacaktır. YAŞLILIK, ZAMANI GENETİK KODLARDA BE­LİRLENMİŞ, OKSİDATİF BİR KANUN-U İLAHİDİR. Bu bakımdan tıbbın bu asırda ilgilenmek zorunda kalacağı bu bölüm, en zor ve en fazla bilinmeyeni içinde barındıran bir bölüm olacaktır. Bu bakımdan bu nüfusunda ayrı bir kliniği, ayrı bir uzmanlık dalının olması gerekmektedir. Çünkü yaşlılığın, farklı bir mekanizmaya, farklı bir fizyolojiye sahip olduğu artık bilinmektedir

   Yaşlı nüfus, daha da fazla artmadan bu nüfusun tüm sorunları detaylı bir şekilde ele alınma­lıdır. Özellikle bizim ülkemizin bilim adamları bu sorunla, her ülkeden çok daha fazla uğraşma­lıdır. Çünkü gelenek ve göreneğimizin temeli olan bir dinin gereği ve bir emri olarak, yaşlı nüfusa gerekli ilgiyi ve saygıyı göstermek zorundayız. Bu saygı her sosyolojik katmanda farklı tezahür etmektedir. Tıp alanında ise çok daha farklı bir şekilde kendini gösterir. Bu bakımdan tıbbın bu alanında çok daha fazla çalışma gayreti içinde olmamız gerekir. Çok değerli bilim adamları ile beraber husule getirdiğimiz bu eser, bu gayretin küçük bir tezahürüdür.

   Bu kitabın gelecek nesile, temel bir örnek teşkil etmesi ümidindeyim. İler ki dönemlerde çok daha detaylı ve çok daha bilimsel kitapların çıkacağından en ufak bir şüphem yoktur.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059354066
   MarkaAkademisyen Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786059354066
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.