• Tüm Kategoriler
  • Akademisyen Kitabevi FFD Monografları Bitkiler ve Etkileri

   Fiyat:
   3.000,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20,4) :
   2.389,00 TL
   Kazancınız 611,00 TL
   3
   Kargo Bedava
   Bitkilerin tedavi amacıyla yaygın olarak kullanılması, doğalsa zararsızdır şeklindeki yaygın yanlış kanı ve ilginin yarattığı pazar sonucu, kalite göz ardı edilerek üretilen ürünlerle toplum sağlığı tehlikeye atılmaktadır. Doğadan rastgele toplanan bitkiler ile istenen etkiye, kaliteye ya da güvenliğe ulaşmak mümkün değildir. Yaygın kanaatin aksine bitkisel ürünler, farklı yapılarda, çok sayıda kimyasal madde içerirler.  Bitkisel ürünler, kalite standartlarını sağlasalar dahi konvansiyonel ilaçlarla etkileşime girebilirler ve bu etkileşimin istenmeyen sonuçları olabilir. Bitkisel ürünlerin bir kısmı beyana dayalı olarak pazarda yer bulurken, bir kısmı da kalite kriterlerini sağlamak üzere zorunlu tutulan tüm analizleri yapılmış olarak piyasaya çıkmaktadır. İçerikleri tam kontrol edilmemiş olan ürünler aynı zamanda denetimden de muaf oldukları için ölümlere varan boyutlarda geri dönüşü olmayan toplum sağlığı sorunlarına yol açmakta, dolayısı ile sağlık harcamalarını da artırmaktadır. Bu nedenler göz önüne alındığında, bitkisel ürünlerin ruhsatlandırılmasından, denetimine kadar her kademenin sağlık otoriteleri tarafından yapılması, hekimin tavsiyesi, eczacının danışmanlığında etkin, kaliteli ve güvenli standardize, bitkisel ürünlerin sadece eczanelerde topluma sunulması hayatî önemdedir. Çünkü eczacılar, bitkilerin içerdiği kimyasalların yapıları, etkileri ve yapı-etki ilişkileri konusunda tek eğitim alan yetkin sağlık profesyonelleridir.
   Tüm bu tespitler dikkate alınarak bir bitkinin etkisi, yan etkisi, ilaç etkileşmeleri, kullanım süresi, kullanılmaması gereken durumlar, uyarılar, önlemler gibi tüm bilgileri bir arada bulunduran bir kaynak kitap, hekim ve eczacıların başvurusu için hazırlanmıştır.
   Elinizde bulundurduğunuz bu kitapta 123 bitki monografı ve her bitkinin orijinal fotoğrafı bulunmaktadır. 99 yazar ve 6 editör ile hatalar minimuma indirilmeye çalışılmıştır. 
   ISBN 9786052396476
   Basım Yılı 2017
   Basım Sayısı 3.basım
   Sayfa Sayısı 1148 sayfa 21x27 boyut renkli basım
   Editör(ler) Prof.Dr.L.Ömür Demirezer Prof.Dr.Tayfun Ersöz , Prof.Dr.İclal Saraçoğlu , Prof.Dr.Bilge Şener , Prof.Dr.Ayşegül Köroğlu , Prof.Dr.Funda N.Yalçın
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786052396476
   MarkaAkademisyen Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786052396476
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.