• Tüm Kategoriler
  • Akademisyen Kitabevi Çocuk İstismarına ve İhmaline Yaklaşım Orhan DERMAN

   Fiyat:
   200,00 TL
   İndirimli Fiyat (%20,5) :
   159,00 TL
   Kazancınız 41,00 TL
   3

   Bu kitap ortakbir emeğin ancak,öncelikli olarak genç kuşakları "çocuk"la buluşturma ve çocuklar adına yararlı bir şeyler yapma yöneliminin bizleri bir araya getiren heyecanının ürünüdür.

   Bu kitap, Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği Gençlik Kolu çalışmalarının ön eğitim aşamasındaki eğitim programının içeriğini kapsamaktadır.

   Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği Gençlik Kolu Ankara'da bir pilot çalışma ile; seçilen bir ilkokulda öğrencilere "çocuk hakları ve bu hakları hayata geçirme" doğrultusunda uygulamalı, iletişime dayalı bir eğitim programı gerçekleştirmektedir.

   Bu uygulamalı eğitime başlamadan önce, çok çeşitli üniversitelerin farklı bölümlerinden gelmekte olan bu gençler, bu kitabın içeriğini oluşturmuş olan konularda bilgilendirirlerek, bir ön kuramsal eğitimden geçmektedirler.

   Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği içinde etkin bir yer üstlenen Gençlik Kolu'nun bu çalışma programı, kuramsal ve uygulamalı boyutu ile işlevsel ve bütüncül bir program olarak önleme çalışmalarımız arasında önemsediğimiz bir etkinliktir.

   Bu eğitim programının kuramsal boyutunu, alandaki diğer önleme çalışmalarına katkı sunabilmesi açısından bir kitapta birleştirmeyi Dernek olarak uygun bulduk. Bu kitabın gerçekleştirilmesindeki değerli katkıları açısından Gençlik Kolu Yürütücümüz Sayın Prof. Dr. Orhan Derman'a ve yine bu çalışmaların aksamadan sürdürülmesi ve kitabın oluşumundaki çabaları nedeniyle Sayın Prof. Dr. Figen Şahin'e verdikleri eğitimlerle programın yürütülmesinde çok önemli destekleri olan tüm eğiticilere ve aynı zamanda bölüm yazarlarımıza derneğimiz adına teşekkürlerimi sunarım.

   Dileğimiz, Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Dermeği Gençlik Kolu'nun bu çalışmalarının ve bağlantılı olarak bu kitabın çocuk örselenmesi alanındaki diğer önleme çalışmalarına kaynak oluşturmasıdır.

   Çocuklar adına yeni etkinliklerde buluşmak üzere.

   Derin Saygılarımla.

   Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği Başkanı

   Prof. Dr. Bahar Gökler

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054649709
   MarkaAkademisyen Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786054649709
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.