• Tüm Kategoriler
  • Akademisyen Kitabevi Cerrahi Bakım Vaka Analizleri ile Birlikte Fatma Eti ASLAN

   Fiyat:
   750,00 TL
   İndirimli Fiyat (%21,5) :
   589,00 TL
   Kazancınız 161,00 TL
   3
   Cerrahi, yaralanan ilk insanla başlayan ve tıbbın gelişim sürecinde uzun yıllar ih­mal edilen, diğer bir deyişle geçmişte en son başvurulan tedavi şekli iken bugün ilk akla gelen tedavi seçeneğidir.
   Bununla birlikte cerrahi girişim büyük ya da küçük, acil ya da planlanmış olsun, yaşamı güven altına alan uygulamalar olmakla birlikte, hasta için hem psikolojik hem de fizyolojik bir travmadır ve bedendeki tüm sistemleri etkiler. Beden cer­rahi girişime travmaya verdiği gibi tepki verir. Bu nedenledir ki cerrahinin hasta üzerine etkileri, stres tepkisinin oluşması, enfeksiyona karşı direncin azalması, vasküler sistemin bozulması, organ fonksiyonlarının bozulması, beden imajının ve yaşam tarzının değişmesi olarak değerlendirilebilir.
   Cerrahinin özellikleri ve hasta üzerindeki etkileri göz önünde bulundurulduğunda cerrahi bakım vericilerinin de özel donatılmış sağlık profesyonellerinden oluş­ması gerektiği anlaşılmaktadır. Bu nedenledir ki cerrahi hemşiresinden beklenen; hasta güvenliği hedeflerini dikkate alarak, cerrahi ekip ve diğer sağlık profesyo­nelleri ile iş birliği içinde bakım uygulamasıdır. Ayrıca, cerrahi yolla tedavi olan hastalarda tanı, tedavi ve tedavinin neden olduğu semptomların yönetimi birey­selleştirilmiş bakım gerektirir.
   Elinizde ki bu kitap bireyselleştirilmiş bakım felsefesi doğrultusunda cerrahi has­talarına bakım veren sağlık profesyonellerinin bilgi ve beceri donanımına katkı sağlayacak bir ilk – Cerrahi Bakım; Vaka Analizleri ile Birlikte - olması nedeniyle ayrıca bir öneme sahiptir.
   Bu kitap Türkiye’nin 18 Üniversitesinden alanında uzman 36 bilim insanının de­ğerli katkıları ile hazırlandı.


   Editör: Prof. Dr. Fatma Eti ASLAN 
   ISBN: 9786059942584 
   Baskı Tarihi: 2016
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu 9786059354394
   MarkaAkademisyen Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786059942584
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.