• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Yargılama Giderleri

   Adalet Yayınevi Yargılama Giderleri
   Görsel 1
   Fiyat:
   125,00 TL
   İndirimli Fiyat (%13,6) :
   108,00 TL
   Kazancınız 17,00 TL
   108.00 www.garantikitabevi.com
   3
   Bilindiği üzere yargılama giderleri, yargılama sürecinde ve sonunda önem arzetmektedir. Öyle ki bazen yargılama giderlerinin yatırılmaması veya eksik yatırılması davanın reddi sebebi sayılabilmekte veya harcın eksik yatırılmasında olduğu gibi yargılama en başa döndürülebilmektedir.
   Değeri büyük olan bir çok dosyada yargılama gideri, değeri küçük olan binlerce dosyanın asıl dava konusundan daha fazla olabilmektedir. Buna rağmen yargılama harç ve giderlerine yeterli önemin verildiğini söyleyebilmek mümkün değildir. Sırf yargılama giderlerinin yanlış hesaplanması nedeniyle sayısız dosyanın kararları üst mahkemelere taşınmakta bu mahkemelerin iş yükü artmakta, zaten fazla olan yargılama gideri biraz daha çoğalmakta ve büyük emeklerle oluşturulan bu kararlar bozulmakta veya düzelterek onanmaktadır. Bunun sonucunda da zaten uzun olan yargılama süreci iyice uzamaktadır.
   Söz konusu çalışmanın amaçlarından biri de ferileriyle birlikte doğru hüküm kurmaya yardımcı olmak ve bu suretle hem zaman hem de masraf kaybının önüne geçilerek usul ekonomisine katkıda bulunmaktır.
   Bu çalışmada, özelikle yargılama harçları üzerinde durulmuş, bunun yanıda vekalet ücreti ve sair yargılama giderleri ile adli yardım talebi de inceleme konusu yapılmıştır. Öncelikle konuya ilişkin bilgilere, arkasından da ilgili içtihatlara yer verilmiş, Kitabın en sonuna da ilgili mevzuat yerleştirilmiştir.
   Uzunca bir süre alan çalışmaya, bu yıl bütün Dünyayı etkisi altına alan Covit 19 Pandemi günlerinde ağırlık verilerek kitap haline getirilebilmiştir.
   Barkod : 9786257802987
   Yayın Tarihi : 2021 Ocak
   Kapak Türü : Karton Kapaklı
   Kağıt Türü : I.Hamur
   Baskı Sayısı : 1
   Sayfa Sayısı : 558
   Ebat : 16x23,5
   Dili : Türkçe

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257802987
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786257802987
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.