• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Yargı Kararları Işığında Aile Hukukunun Güncel Sorunları Serkan Ayan Pınar Çiftçi

   Fiyat:
   220,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15) :
   187,00 TL
   Kazancınız 33,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında
   Bir bütün olarak sosyal hayatta farklılık oluşturan ilişkilere doğrudan temas eden hukuk, ilişkiler özelinde yaratılan bu yapay ayrımları gözeterek karşımıza uzmanlık alanları olarak çıkar.
   Hukukun bütüncül yapısı dikkate alındığında, olayların değerlendirilmesinde farklı uzmanlık alanları arasında ortak bir anlayış yakalamanın ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılacaktır.
   Bu bağlamda, alanlar arasındaki temasın artırılması, ortak çalışmalara zemin hazırlanması ve çalışmaların yazılı hale getirilerek hukukçuların ilgi ve dikkatlerine sunulması da büyük önem taşır.
   İzmir Barosu olarak, farklı hukuk disiplinlerinin bir araya getirilmesi suretiyle yargı kararlarının bilimsel gelişmeler ışığında ele alınmasının; gerek uygulamaya, gerekse de teoriye katkı sağlayacağına inanıyoruz.
   Bu nedenle, İzmir Barosu öncülüğünde 15.6.2021 tarihinde düzenlenen “Yargı Kararları Işığında Aile Hukukunun Güncel Sorunları” başlıklı sempozyum, tam da hedeflediğimiz amaca hizmet eden bir çalışma olarak gerçekleşti.
   Çeşitli üniversitelerin medeni hukuk anabilim dalı, ticaret hukuku anabilim dalı ile medeni usul ve icra iflas hukuku anabilim dalında görevli akademisyenlerinin katılarak, tebliğlerinde aile hukukunun güncel sorunlarını ele aldıkları sempozyumun, bu alandaki önemli bir eksikliği giderdiği kanaatindeyiz.
   Hâlihazırda okuyucuların dikkatine sunulan bu eser, anılı sempozyumda sunulan tebliğlerin genişletilmesi sonucunda oluşturulmuştur.

   Barkod : 9786258092059

   Yayın Tarihi : 2022 Şubat

   Kapak Türü : Karton Kapaklı

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 1

   Sayfa Sayısı : 300

   Ebat : 16x23,5

   Takım :

   Dili : Türkçe


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258092059
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786258092059
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.