• Tüm Kategoriler
  • Adalet Yayınevi Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Suçları Birsen Elmas

   Fiyat:
   563,00 TL
   İndirimli Fiyat (%15,3) :
   477,00 TL
   Kazancınız 86,00 TL
   Baskısı Yok Yeni Baskısı Çıktığında
   Kitabımızın beşinci baskısı ile sizlere tekrar “Merhaba” demekten mutluyuz, gururluyuz.
   Bu baskımızda yine son iki yılda çıkan Yargıtay kararları ışığında tüm konular yeniden gözden geçirilmiş, mevzuatta yapılan değişiklikler de dikkate alınarak ilgili yerlerde gerekli düzenlemeler yapılmıştır.
   “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti “ suçları yönünden uygulamada sıklıkla karşılaşılan sorunlar ile Yargıtay Ceza Daireleri tarafından sıklıkla bozma konusu yapılan hususlar üzerinde özellikle durulmuş, bu kapsamda TCK’nın 188/4-b, 188/5-1.cümle kapsamında düzenlenen suçun nitelikli halleri, “Arama” başta olmak üzere koruma tedbirleri, “Zincirleme Suç” ve diğer içtima hükümleri, “suçun sübutuna etki eden delillerin toplanmasına” ilişkin bölümler ile “Etkin Pişmanlık” konuları Yargıtay içtihatları doğrultusunda ayrıntılı bir şekilde irdelenmiştir.
   Yine özellikle Cumhuriyet Savcıları ile Asliye Ceza Mahkemelerinde görev yapan Hakimlerimizin iş yükünün büyük bir kısmını oluşturan “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Alma, Kabul Etme, Bulundurma ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanma Suçlarına” ilişkin bölüme ayrıca önem verilmiş, bu kapsamda uygulamada sorunlu olarak kabul edilen birçok konu özellikle Yargıtay kararları ışığında ayrıntılı bir şekilde incelenmiştir. Bu incelemelerde, Sizlerden gelen sorular en büyük yol göstericimiz olmuştur. Hatta bu baskıda, sizlerden gelen sorular ayrı bir başlık altında cevaplanmaya çalışılmıştır.

   Barkod : 9786258092844

   Yayın Tarihi : 2022 Mayıs

   Kapak Türü : Ciltli

   Kağıt Türü : I.Hamur

   Baskı Sayısı : 5

   Sayfa Sayısı : 1056

   Ebat : 17x25

   Takım :

   Dili : Türkçe


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258092844
   MarkaAdalet Yayınevi
   Stok DurumuBaskısı Yok
   9786258092844
                                                                                                                                                         

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.